Mezinárodní mistrovství České republiky veteránů – Sportsweek.org
Zprávy

Mezinárodní mistrovství České republiky veteránů

0

V sobotu 21.9.2013 se v Ostravě konalo mezinárodní mistrovství veteránů v judu, kterého se zúčastnilo 125 judistů ze 7 zemí.

V sobotu 21.9.2013 1. JUDO CLUB Baník Ostrava pořádal pod hlavičkou Českého svazu judo IX. Mezinárodní mistrovství České republiky veteránů mužů a žen. Akce se konala v hale Sareza v Ostravě Přívoze a zúčastnilo se jí celkem 125 závodníků ze sedmi zemí (CZE, HUN, SRB, SVK, POL, GER a UZB).

Nejúspěšnějším klubem mistrovství se stal podle očekávání TJ Sokol Praha Vršovice, který přijel ve velmi početné výpravě, neboť právě členové tohoto klubu jsou hybnou silou "veteránského" hnutí v ČR. O tom, že vítezství bylo zcela zasloužené svědčí, že získali celkem 3 zlaté, 5 stříbrných a 1 bronzovou medaili a nechali tím tak v pořadí klubů ostatní zcela za sebou. Druhým nejúspěšnějším se stal výběr judistů z Maďarska se 3 zlatými, 2 stříbrnými a 2 bronzovými medailemi. A na třetí příčce se umístil výběr se Srbska se 3 zlatými medailemi. Druhým českým nejúspěšnějším klubem tohoto mistrovství byl pořádající klub 1. JC Baník Ostrava, který se se ziskem 2 zlatých, 1 stříbrné a 3 bronzových medailí umístil v celkovém hodnocení na 6. místě. O tento úspěch se zasloužili Martin Holý 2. místem v kategorii muzi M2 do 81 kg, Roman Martínek 1. místem v kategorii muži M2 do 90 kg, Leoš Macháček 3. místem v kategorii M2 nad 100 kg, Dominik Morav 3. místem v kategorii M3 do 81 kg, Radim Schoffer 3. místem v kategorii M3 do 100 kg, Lada Škurlová 3. místem v kategorii F4 do 63 kg a Jiří Černota 1. místem v kategorii M8 do 81 kg.

Nejstaršími účastníky mistrovství byli Srb vuk Raškovič a Polák Jozéf Andrzej Walicht, kteří startovali v kategorii M10 tedy 75-79 let :o)