Listopad je tu a s ním se blíží konec podzimní části sezóny… – Sportsweek.org
Zprávy

Listopad je tu a s ním se blíží konec podzimní části sezóny…

0 4

Muži vítězně, starší dorost s odřenýma ušima, ostatním týmům chladnější počasí příliš nesvědčilo…

Muži A

ČAFC Praha – SK Dolní Chabry 2:0 (0:0)

Branky: 84. Pyšek, 89. Kubec. ŽK: 76. Pyšek – 76. trenér Šmicer. V 73. minutě neproměnil T. Kaliba (ČAFC Praha) pokutový kop. Rozhodčí: Hruška – Plášil, Vítek. Diváků: 100.
ČAFC: M. Štěpánek – M. Vlasák, Machurka, Lukeš, T. Kaliba – Peake, Sváta, Borkovec (58. Matoušek), Fridrich (71. Nováček) – Pyšek (90. Knap), Kubec (90. Klymskyj). Trenér: Ivan Kovačík.
Dolní Chabry: Dikusar – Vágner, Horáček, Matyáš, J. Škurek – Kalous (89. M. Škurek) – D. Janda (70. Strnad), Matějka (80. Outlý), Jírovec, Klimt – Sevček. Trenér: Vladimír Šmicer.

Ohlasy utkání
Jiří Machurka (hrající asistent trenéra ČAFC Praha): Poslední domácí utkání jsme chtěli zvládnout za tři body, což se nám nakonec povedlo, i když to bylo trochu kostrbaté. Hostům živil bodovou naději gólman Dikusar, který nás několikrát vychytal, včetně penalty. Naštěstí se v závěrečné desetiminutovce prosadili oba naši útočníci, za což jsme rádi a výhra byla na světe. Rovněž jsme rádi, že se nám podařilo vzadu udržet nulu, což je vždy pro brankáře a obranu potěšující. Nyní se chceme dobře připravit na závěrečné podzimní utkání, a pak nás čeká dlouhá zimní přestávka.
Dominik Janda (hrající asistent trenéra Dolní Chabry): Pro diváka nekoukatelné utkání, které nabídlo plno soubojů a dlouhých balonů. Nás dlouhou dobu držel brankář Dikusar, který živil naději na bodový zisk. Nikomu z našeho týmu nelze odepřít bojovnost, ale ta samotná nám body nezíská. V zápase jsou momenty, kdy je při zisku míče panika a následují školácké ztráty, které nás stojí lepší výsledky, nejenom v tomto utkání. Vytvořili jsme si pár šancí, které jsme bohužel neproměnili. Čafka dvě šance využila a v závěru utkání překlopila výsledek na svou stranu. My se musíme pokusit co nejlépe připravit na poslední dva podzimní zápasy, kdy nás čeká Kopanina a v poháru Zličín.

Nusle – ČAFC 1:2 (1:1)

Dneska těžko vydařené body. My jsme se snažili hrát fotbal soupeř se nás snažil rozkopat nebo zastavit jakýmkoliv způsobem. Rychle jsme vedli 1:0, ale nepřišel další gól. Ve 30té minutě si náš obránce srazil centr do naší branky. A tak poločas skončil 1:1. V 60té minutě dostal červenou kartu Sapík. Ale kluci bojovali dál a deset minut před koncem z penalty rozhodl Zaplatílek. Navíc rozhodčí který zápas nezvládl přidá nesmyslných 10 minut nastavení. Ale tři body jsou doma.

Statistiky ZDE…

Mladší dorost

ČAFC – Xaverov 0:4 (0:1)

Do tohoto zápasu jsme vstoupili s jasným cílem. A to uhrát alespoň 1 bod. Věděli jsme, že nám soupeř nedá nic zadarmo a budeme muset bojovat. Do první půle jsme vstoupili poměrně dobrým startem. Prvních 15 minut jsme odehráli dobře a musím říci, že soupeři z vrchu tabulky jsme se dokázali vyrovnat. Po 15 minutách jsme však přestali být důrazní a v 20 minutě po naší nedůraznosti a nedoplňování obrany ze středu přišla první rána. Po gólu jsme se probrali a občas nějaký náznak akce směrem k soupeřově brance tam byl. Avšak téměř nikdy se nám nepodařilo ani vystřelit. Zbytek prvního poločasu jsme dohrávali za stavu 1:0 vyrovnaně.
Druhou půli jsme však dobře nezačali. Trápila nás rozehrávka od brankáře a prakticky chybělo držení míče . Vzadu jsme propadávali a balony jsme se snažili jen nakopávat dopředu, což nevedlo k ničemu.

Starší žáci U15

Tempo – ČAFC 6:0 (0:0)

Starší žáci U14

Polovinu zápasu jsme dokázali s kvalitním soupeřem držet krok, bohužel nám chyběla větší odvaha směrem do útočného řešení, proto jsme si moc šancí nevytvořili. Zřejmě ve druhé půli rozhodla kvalita širšího kádru soupeře, který i přes střídání udržel kvalitu hry. Nám se to absolutně rozpadlo a dohráli jsme v obrovské křeči. Jsem rád, že do utkání naskočili všichni nominováni a viděli, kde zejména oni musí udělat progres (aktivní nabídka, přepínání útok/obrana, odvaha a lepší řešení situací s míčem, běžecká aktivita).

Mladší žáci U13

MFK Chrudim – ČAFC 11:7 (4:0, 5:1, 2:6)

Šedesát minut zápasu naprosto vypnuto. Soupeř trestal naše triviální chyby v rozehrávce a ztráty u vlastní branky. Skoro jako kdybychom se vrátili do přípravky. Zájem o hru žádný. Měl jsem pocit, že někteří kluci si na střídačce dokonce vyprávěli a vůbec to nebylo o hře samotné. Nakonec ale není dojem tak špatný, protože většina kluků se zvedla a podala ve třetí části mnohem lepší výkon a soupeře totálně přejela. Trpíme na to, že v některých situacích nemáme takovou kvalitu v zakončení. Soupeř nás fotbalově nijak nepřehrál, pouze měl chuť a elán zápas získat na svou stranu. Tento aspekt jsme našli až v poslední třetině a na lepší výsledek to nestačilo.

Mladší žáci U12

MFK Chrudim vs ČAFC U12 14:4

Soupeř na nás vlítl hned ze začátku a rychle jsme prohrávali. Tentokrát to nebylo proto, že bychom “spali”, ale soupeř byl rychlý a fotbalově kvalitní. Řekl bych, že nejlepší tým, se kterým jsme dosud v divizi hráli. První třetina tedy kolotoč a soupeř si udělal pohodlný náskok. Ve druhé třetině jsme se začali zvedat a naše hra byla odvážnější. Ve třetí třetině naše hra gradovala. Napadali jsme rozehrávku na útočné polovině, dobře jsme četli hru a byli jsme všude první. Díky tomu jsme vstřelili 3 góly, nastřelili 2 břevna a měli spoustu dalších šancí. Pokud budeme tak, jak jsme hráli ve druhé a třetí třetině, hrát každý zápas, tak určitě uděláme spoustu bodů ????⚽????

Mladší žáci “C”

Slavia dívky – MŽC 3:9

Výborný výkon celého týmu přinesl cennou výhru. K té jsme došli jednak poctivým přístupem a také fotbalovosti, což nás velmi těší. Mix hráčů 2011 a 2012 kteří spolu v tomto složení nikdy nehráli a řada velmi pěkných akci. První půle 2:2, druhá už byla jednoznačně naše. Největší pochvala je od trenéra soupeře, který nás nejen pochválil, ale i řekl že proti lepšímu týmu letos v této soutěži ještě nehráli. Pochvala všem ????????