Muži „A“ – Výhru nad Motorletem jsme doma nepotvrdili – Sportsweek.org

Muži „A“ – Výhru nad Motorletem jsme doma nepotvrdili

0 2

11.kolo - ABC Braník "A" - SK čechie Uhříněves

ABC Braník – Čechie Uhříněves 0:0
Po vítězství na hřišti Motorletu jsme doma v 11. kole přivítali mužstvo Čechie Uhříněves.
Hrálo se na těžkém terénu, takže to od začátku nebyl fotbal, který by lahodil oku diváka, ale spíš bitva a spoustu soubojů uprostřed hřiště. I tak si obě mužstva vytvořila několik šancí.

Tu první měli hosté už ve 4.minutě, ale brankář Mařík skvělým zákrokem mužstvo podržel. My jsme brankáře hostí ohrozili dvěma střelami mezi 8. a 10. minutou. Střela od Platila šla těsně nad břevno, ale pokus Šebáka mířil do horního rohu, brankář se musel hodně natahovat, ale míč vytěsnil nad břevno.

Zbytek poločasu přinesl jen spoustu soubojů uprostřed hřiště a asi největším ohrožením byla minutu před poločasem střela Hrazdíry, kterou brankář vyrazil na rohový kop. Prvních 45 minut branku nepřineslo.

Do úvodu druhé půle jsme vstoupili aktivněji. Cílem bylo rozhýbat dobře bránící blok hostů. Šancí v utkání moc nebylo a naše největší přišla v 69. minutě. Centr Platila obrana odehrála, ale následný centr si našel Novotný, ale jeho hlavička skončila na tyči a dorážka nad břevnem.

Další šanci jsme měli v 78. minutě po rohovém kopu, ale Novotnému šel míč nad úroveň pasu, takže zakončení nemělo potřebnou razanci. Hosté trpělivě bránili a v nastavení mohli potrestat naší chybu. Hráč Uhříněvsi se dostal do samostatného úniku, ale brankář Mařík mu včasným vyběhnutím šanci překazil.

V utkání s minimem šancí nepadla žádná branka a obě mužstva si připsala do tabulky po bodu.

Sestava: Mařík, Pechač T., Hrazdíra, Vybíral, Kodytek, Rapant, Šebák, Platil, Palko, Sklenář, Novotný
Náhradníci: Lerch, Pechač L. Seidler, Zelenka, Vandermarliére, Lebeda

DSC_0018 DSC_0019 DSC_0049 DSC_0069 DSC_0066

10. kolo - FK Motorlet - ABC Braník "A"

FK Motorlet B – ABC Braník 1:2 (1:1)
V sobotním dopoledni jsme odehráli zápas na hřišti Motorletu v Jinonicích.
Úvod utkání patřil domácím, kteří se snažili dostat do tlaku, ale vstřelit úvodní branku se podařilo nám. V 7. minutě jsme zahrávali roh Palkem. Jeho centr Novotný přiklepl Sklenářovi, který otevřel skóre zápasu.

Jenže po vedoucí brance došlo ke ztrátě koncentrace a hned za minutu naběhl za naší obranu Pokorný a nedal Maříkovi šanci – 1:1.

Zbytek poločasu byl obraz takový, že domácí byli aktivnější, více na míči, hráli do křídelních prostorů a posílali centrované míče do vápna. Naše obrana je zvládala odvracet a dostávali jsme se do nebezpečných protiútoků. Největší šanci měl Rapant, který se dostal za obranu, přehodil brankáře, ale jeho zakončení před brankovou čarou odehrál domácí obránce do bezpečí.

Největší šanci domácích měl Hrabina, ale jeho zakončení šlo do boční sítě. Proto se šlo do šaten za stavu 1:1.

Druhý poločas skončil stejně jako první. Domácí se tlačili do útoku, my jsme odráželi jejich tlak a přecházeli do protiútoků.

V 57. minutě jsme zahrávali trestný kop z levé strany. Platilův centr šel do velkého vápna, kde došlo k souboji, odrážený míč si našel Novotný, který zachoval klid a prostřelil brankáře Motorletu a poslal nás do vedení 2:1. Poté jsme se snažili podržet míč a hru trochu zklidnit.

Postupem času se však domácí dostávali do tlaku, z kterého pramenilo větší množství šancí. Naše obrana fungovala skvěle a co neodehrála obrana, pochytal brankář Mařík. I přes závěrečný tlak jsme ubojovali vítězství a získali důležité 3 body.

Sestava: Mařík, Pechač T., Hrazdíra, Vybíral, Kodytek, Rapant, Platil, Šebák, Palko, Sklenář, Novotný
Náhradníci: Lerch, Pechač L., Seidler, Lebeda, Vandermarliere
Branky: 7′ Sklenář, 57′ Novotný