Jak se dařilo „A“ týmu v posledních dvou kolech ? – Sportsweek.org
Zprávy

Jak se dařilo „A“ týmu v posledních dvou kolech ?

0 7

Jsou reporty, které píšeme s radostí, ale i ty, které se nám nepíšou lehko, ale i to patří k fotbalu.  Dnes se poohlídneme za posledními dvěma zápasy našeho „A“ týmu.

Jeden pro nás znamenal ztrátu bodů, druhý byl pro každého fanouška radostí, protože přinesl nejen tři body, ale bohatý byl i na góly.

V sobotu 17.9. jsme odehráli zápas s lídrem tabulky TJ Spoje Praha, který ukázal, že má svou kvalitu, což potvrdil i v utkání s naším týmem.

V neděli 25.9. jsme nastoupili na vyšehradské umělce k utkání, ve kterém jsme chtěli bodovat. Což se také podařilo a FC Slavoj Vyšehrad jsme obrali o plný počet bodů.

FC Slavoj Vyšehrad – ABC Braník „A“    0:6

V nedělním odpoledni jsme zavítali na hřiště Slavoje Vyšehrad.

Domácí se nacházeli na předposlední příčce, ale doma dokázali obrat o body Duklu JM nebo Zličín a v minulém kole vyhráli na ČAFCe.

Toto vítězství Vyšehradu jim pomohlo, což dokazoval v úvodu utkání, kdy byl aktivnější a hrálo se častěji na naší půlce hřiště. I přes svou aktivitu se ale do vyložené šance  nedostal.

Postupem času jsme si zvykli na povrch s umělou trávou a dostali se i my do nadějných šancí. První vlaštovkou byl únik Šebáka, který ale místo zakončení zvolil nepřesnou přihrávku. Ve 21.minutě jsme zahrávali rohový kop, brankář domácích ho pouze vyrazil před sebe a nejlépe se zorientoval Zelenka, který dostal míč za brankovou čáru – 1:0.

Hned za 2 minuty vystihl Sklenář malou domů, udělal kličku brankáři a do prázdné branky zvýšil na 2:0. Poté se hrálo většinou mezi vápny a k výraznému ohrožení docházelo sporadicky. Do šaten se šlo za stavu 2:0 pro naše hráče.

Úvod druhého poločasu byl aktivnější z naší strany. Chtěli jsme zápas rozhodnout a nedovolit domácím zdramatizovat utkání. Největší šanci měli domácí v 53.minutě, kdy se dostal domácí neobsazený hráč k zakončení, ale brankář Mařík jeho střela vytěsnil na břevno.

V 62.minutě vybojoval svým důrazem míč Sklenář, posunul ho Palkovi, který překonal domácího brankáře potřetí. Za 2 minuty jsme předvedli krásnou akci na jeden dotek od vlastního vápna, která skončila útokem 3 na 1 a Šebák přesně našel Novotného, který míč uklidil k tyči – 4:0.

Domácí už rezignovali a hrálo se většinou na jejich branku. Nadějné šance jsme ale zahodili. Až v závěrečných 5 minutách si domácí z našich centrů ze stran vsítili 2 vlastní branky a po 90 minutách svítil na ukazateli výsledek 0:6.

Po dvou zápasech bez bodu a vstřelené branky jsme získali důležité vítězství. V příštím týdnu na domácím stadionu přivítáme rezervu Žižkova a bylo by potřeba potvrdit toto vítězství.

Sestava: Mařík, Pechač T., Řemenář, Vybíral, Kodytek, Šebák, Zelenka, Platil, Palko, Sklenář, Novotný

Střídající: Paleček, Seidler, Rapant, Hrazdíra Branky: 21′ Zelenka, 23′ Sklenář, 62′ Palko, 64′ Novotný, 85′ a 87′ vlastní

DSC_0060 DSC_0093 DSC_0069 DSC_0127 DSC_0167

TJ Spoje – Muži A 3:0 (2:0)

V sobotu 17.9. dopoledne jsme odehráli soutěžní utkání na hřišti vedoucího mužstva soutěže.

Domácí nastoupili od začátku aktivně, což dokázali proměnit ve 13. minutě ve vedoucí branku. Ačkoliv se hrálo více na naší polovině, dokázali jsme si vytvořit i my několik zajímavých příležitostí. Největší ve 26. minutě, ale naši hráči se nedokázali na hranici velkého vápna lépe domluvit a tak zakončení Novotného odvrátil bránící hráč na rohový kop.

Ve 35. minutě předvedli domácí hezkou akci, kterou zakončil domácí hráč do horního rohu naší branky a prohrávali jsme 2:0. I tak se naši hráči nevzdávali a snažili se výsledek korigovat ještě do poločasu. Ale domácí pozorně bránili. Do šaten se šlo za nepříznivého stavu pro naše barvy.

Po změně stran se spustil liják, který zhoršil stav plochy. Hra se vyrovnala, domácí drželi míč na kopačkách a naše mužstvo se snažilo po zisku přejít do rychlého protiútoku. I když jsme si vytvořili více brankových příležitostí než v prvním poločase, žádnou jsme nedokázali proměnit v kontaktní branku.

Na konci utkání jsme už hráli vabank a domácí v nastavení zvýšili na 3:0. Tímto výsledkem i utkání skončilo. Hráli jsme proti soupeři, který v soutěži ještě neztratil ani bod a disponuje obrovskou hráčskou kvalitou. I tak jsme makali celých 90 minut a za to si zasloužíme pochvalu.

Sestava: Mařík, Pechač T., Zelenka, Vybíral, Kodytek, Sklenář, Platil, Příhoda, Hrazdíra, Palko, Novotný

Náhradníci: Pechač L.,Řemenář, Šebák, Rapant, Lerch

307985961_447079700738965_8490664244894234262_n 308114621_323350130012973_4978286977247858022_n 308796342_429070435996188_8675960711139397069_n 307992492_1155707391686777_3487783210271410212_n 308974037_406171405031458_4494177408039063204_n