První výhra našeho „A“ mužstva v letošní sezoně ozdobila uplynulý víkend našich mužstev – Sportsweek.org
Zprávy

0 1

Naše „A“ mužstvo konečně zabralo a veze 3 body z Kolovrat. Přinášíme i zprávy z utkání našich ostatních mužstev…

Muži A

Sokol Kolovraty – ČAFC Praha 1:2 (0:1)
Branky: 66. Hejno – 20. Pícha, 52. Peake. ŽK: 44. Gračko, 90.+6 Sommer – 18. Vaněk, 28. Pícha, 45.+2 Novotný (trenér), 64. Neuberg, 66. Švara, 90.+4 Peričevič, 90.+6 M. Štěpánek. ČK: 90.+6 Holík – 90.+6 Kubec. Rozhodčí: Tvrz – R. Zloch, Kohout. Diváků: 100.
Kolovraty: Bébr – Ráža, Sommer, Vejr, Žitný – Hejno – Kalenda (15. Pokorný, 74. Hladký), Holík, Kuchta, Hynek – Gračko. Trenér: Jakub Slezáček.
ČAFC: M. Štěpánek – F. Štěpánek, Machurka, Lukeš, Švara – Vaněk (55. Peričevič) – Sváta, Peake (90+3. Huňka), Pícha (78. Kubec) Neuberg – Dmytrenko. Trenér: Pavel Novotný.

Ohlasy utkání
Jakub Slezáček (Sokol Kolovraty): Hořký zápas se vším všudy. Po déle jak roce jsme prohráli domácí zápas a k tomu přišli o čtyři hráče. Průběh zápasu ovlivnil hned úvod, kdy jsme zahodili několik možností jít do vedení a místo toho jsme lacino inkasovali z ojedinělé akce. Od té doby hosté získali víru v první vítězství, které si ubojovali až do konce. Nehráli jsme dobře, ale i tak jsme po celý zápas měli navrch. O to horší je ale zjištění, že jsme dokázali vstřelit jen jednu branku a jak málo stačilo soupeři, aby nás porazil.

Pavel Novotný (ČAFC Praha): Soupeř byl celý zápas lepší a při nás stálo štěstí, které jsme neměli v předchozích zápasech. Také musím vyzdvihnout výkon našeho brankáře Marka Štěpánka, protože co ten toho pochytal, to se jen tak nevidí. Jednoznačně jsme nastoupili proti jednomu z nejlepších týmů v soutěži.

ČAFC – Hostivař 11:4 (4:2)

Výborný výkon celého týmu. Celé utkání jsme byli jasně lepší a měli zápas pod kontrolou. Pochvalu zaslouží všichni výborně nás doplnili kluci z mladšího dorostu. Jen tak dál.

ČAFC – Bílá Hora 3:1 (0:1)

První poločas jsme se nemohli dostat do gólových příležitosti a po chybě inkasovali zbytečný gól. Druhá půlka už byla lepší. V úvodu jsme neproměnili penaltu ale kluky to nesrazilo. Dál trpělivě kombinovali a podařilo se nám proměnit další šance. Pochvalu zaslouží opět všichni. Díky klukům z mladšího dorostu opět nám pomohli.

Branky: Lejsek 2, Záleský

Mladší dorost

ČAFC – Bohnice 4:1 (3:1)

Od začátku zápasu jsme byli na hřišti lepším týmem, soupeř pouze odkopával balóny od své branky.
Už v 7. minutě jsme se dostali do vedení šťastným gólem, kdy se k přímému kopu z velké vzdálenosti postavil Svatoš a golman propustil jeho pumelici mezi nohama.
Hned v další minutě se dostal soupeř poprvé za půli a hned trestal naší laxní hru, k odraženému míči se dostal hostující hráč, který využil chybného postavení Sládka a našeho golmana z dálky přeloboval 1:1.
Do půle jsme dokázali přidat ještě dvě branky, kdy se trefil Zaplatílek a Krejčí.
Z pohledu výsledku dobrý poločas, po herní stránce už méně, chyběl nám větší klid na balonů a po prvních minutách jsme si mysleli, že se zápas vyhraje sám.
Stejně tak naši kluci přistoupili k druhému poločasu, kde jsme se vůbec nedokázali dostat do hry, nějakou delší pasáží, kdybychom déle udrželi míč na svých kopačkách.
Soupeř mohl několikrát trestat naše chyby v obranné fázi, kdy se hostující hráč ocitl zcela sám, před prázdnou bránou, naštěstí trefil pouze tyč Sládkovi svatyně.
Definitivní pojistku přidal v 76. minutě David Luu a my se mohli radovat ze zisku důležitých tří bodů.

Výsledkově dobrý zápas, herně stále máme na čem pracovat i když výkon nebyl zrovna ideální všem klukům patří pochvala za druhou výhru v řadě, příští kolo jedeme do Ďáblic, kde budeme chtít navázat na dobré výsledky. ????⚽

Starší žáci

TJ Sokol Stodůlky – ČAFC 8:2 (3:1)

Starší žáci prohráli i druhé utkání šestigólovým rozdílem. V prvním poločase jsme měli chvilkovou herní převahu, kterou jsme využili jen k vyrovnávací brance. Spoustu chyb v defenzívě pak vedlo ke zbytečně inkasovaným gólům. Velké díky patří klukům z mladších žáků, kteří doplnili naší poslepovanou sestavu. Ve finále totiž byli právě oni nejlepšími na trávníku. Nezbývá nic než pracovat na zlepšení a za týden přivítáme Bohemku.

Mladší žáci U13

5.9.2022 FTA – ČAFC 11:1 (4:1+1:0+6:0)
Ve druhém ligovém utkání jsme zavítali na hřiště do Doubku, kde má sídlo jeden z nejlepších týmů ročníku 2010 v ČR (loni na Poháru mládeže 3.místo). Nabuzeni úvodním vybojovaným vítězstvím jsme se rozhodli sehrát s domácími vyrovnanou partii a potrápit je jak nejvíce to půjde. Žádný zaparkovaný autobus, ale férový boj. Celé utkání jsme odehráli v rozestavení 2-4-1 a musím všechny aktéry utkání pochválit, že se s tím vypořádali nadmíru dobře. Soupeře jsme měli výborně pokrytého, stíhali jsme zachycovat jejich průnikové přihrávky a naše perfektně fungující obrana působila domácím značné problémy. Ten se tak velmi často uchyloval k dlouhým nakopávaným míčům, které se nám dařilo zachycovat. Kvalita domácích byla znatelná, naši se jich ale nezalekli a podali velmi statečný výkon, za který zaslouží pochvalu. Zejména druhá třetina, kde jsme dostali pouze jednu branku a nejméně 4 šance jsme nevyužili, tak ta byla z naší strany téměř ideální. Za svůj výkon (i když výsledek hovoří zcela jasně pro domácí) se nemusíme stydět.
Jedinou naší (a v tu chvíli i vedoucí) branku vstřelil Max. Škoda několika dalších neproměněných šancí, ale i přesto patří všem obrovská pochvala a poděkování … Jen tak dál ! DK

7.9.2022 ČAFC – FC Hradec Králové 2:9 (2:1, 0:7, 0:1)

O výsledku rozhodla druhá třetina, kdy jsme nedokázali reagovat na zvýšenou aktivitu hostů. Výsledek je velice krutý, měli jsme šance na vstřelení dalších pěti branek. Za příslib můžeme označit dvě třetiny, kdy jsme se soupeřem dokázali sehrát vyrovnanou partii. V některých pasážích hry nevolíme šťastná řešení, a také kvůli tomu se dostáváme pod tlak. Musíme do hry dostat větší klid na balon a více herní odvahy. Stále sbíráme zkušenosti v nové soutěži. V sobotu nás čeká první společný výjezd – vlakem vyrážíme do Pardubic.

10.9.2022 Pardubice – ČAFC 15:0 (2:0+5:0+8:0)

Zápas proti třetímu velkému týmu se nám příliš nepodařil. Od úvodu jsme byli příliš bojácní a nezachytili jsme začátek. Nutno podotknout, že soupeř všechny akce sehrál v maximální rychlosti a bylo velice těžké vzdorovat. Dobrou pasáž jsme měli tentokrát pouze polovinu druhé třetiny. Po náročném týdnu nám došly sily. Ze zápasu si odnášíme zkušenosti z defenzivní činnosti, kde se musíme lépe naučit nabírat náběhy útočných hráčů.

Mladší žáci U12

5.9.2022 FTA – ČAFC 12 : 4

Navazu na slova Davida. I my jsme odehrali skvele utkani. Kluci se soupere nezalekli , soupere jsme skvele dostupovali a presovali a to jim delalo problem. Vydrzeli jsme behat a pridali tentokrat i branky. Jeste v 59 min jsme vedli 3:2. 2 branky v posledni minute 2/3 kluky srazily. Posledni třetinu nam to tam trochu napadalo. Zkusili jsme system 3-3-1 a zafungovalo vcelku dobre. Byla to presne ta porazka za kterou se nemusite stydet a i tak kluky pochvalite. Kdyz budeme takto pokracovat, budeme spokojeni????

7.9.2022 ČAFC – Hradec Králové 2:22

10.9.2022 Pardubice – ČAFC 32:0

Doslova “vrazedny” tyden ( 4 zapasy v 7 dnech) jsme zakoncili vyjezdem do Pardubic. Vysoke porazky ve stredu doma s Hradcem a dnes v Pardubicich byla pro nase kluky vysoka skola fotbalu , ale verim ze si z toho vezmou neco dobreho. Kluci se snazili a bojovali???? nyni snad prijdou na radu “hratelnejsi” souperi a ukaze se na co mame. V tydnu se vratime ke kvalitnimu treninku a hura na Chrudim????⚽

Mladší žáci „C“

Ml.žáci “C” – Spoje 5:2

Zapas byl odpocatku v nasi rezii. Vedeni 3:0 nas asi uspokojilo a vlastnima chybama jsme pomohli souperi snizit na rozdil golu a dostat ho zpet do zapasu. Polocasova prehanka ⛈ nam vsak pomohla a zapas jsme zvladli. Predvedena hra nebyla idealni ale 3 body zustaly na Čafce????⚽

SPŘ U11

Kbely – ČAFC 26:14

Soupeře známe ze vzájemných přáteláků, a tak jsme věděli, že zápas nebude jednoduchý. Po minulém zápase jsme doufali, že se kluci hecnou a předvedou aktivní hru. Nevyšel nám vstup do zápasu a na jednom z hřišť jsme prohráli první čtvrtinu 6:0 a skoro se nedostali z vlastní půlky. O přestávce jsme si řekli, že musíme rychleji přepínat z útoku do obrany a být odvažnější v soubojích 1:1 směrem dopředu. Druhá čtvrtina byla o poznání lepší a skončila remízou 5:5. Další čtvrtiny už byly relativně vyrovnané. Nicméně k ideální hře to mělo ještě daleko a pohyb některých kluků je stále ospalý. Celkové hodnocení je lepší než z minulého zápasu. Budeme makat dál a ještě se zlepšíme ????

SPŘ U10

Kbely – ČAFC 46:7

MPŘ U9

ČAFC – Stodůlky 53:30

Dnes ročník 2014 odehrál MU proti Stodůlkám.
Zápas byl od začátku v naší režii na jednom hřišti, ale bohužel jsme na druhém hřišti zaspali první dvě půle a zápas se nevyvíjela tak, jak bychom si představovali a hráli nerozhodně nebo pouze s jedno gólovým rozdílem. Kluci se po polovině utkáni vzpamatovali a utkání bylo pod naši kontrolou.
Bylo spoustu pěkných akcí, střel, nahrávek… Každý z hráčů dal gól a jako tým jsme zápas dotáhli do vítězného konce 53:30. Chtěli bychom poděkovat všem za dnešní výkon, který byl velice povedený. Všem klukům patří veliká pochvala a jsme rádi, že úsilí na tréninkách nese ovoce. Přeji všem hezký zbytek víkendu a v pondělí opět na hřišti⚽

MPŘ U8

ČAFC – Stodůlky 49:23

Zápas byl od začatku v naši režii. Od záčatku zápasu jsme byli živější a to se projevilo na celém utkání.
První čtvrtinu jsme vyhráli 12:5 a v dalších čtvrtinách to byl už jen tlak na jednu branku. V některých chvílích nám dělali problém situace v obraně, ale i tak jsme to dokázali vyřešit a přestřílet soupeře. Klukům patři velká pochvala za to jak to zvládli a dokázali odehrát na jednom hřišti bez střídaní. První výhra v sezoně.
Jedeme dál????.

Zapas nebyl od začátku takovy jaky jsme chtěli, první a druhou čtvrtinu jsme prohrali, ale pak se kluci začali snažit více a začaly padat branky. Pak v poslední čtvrtině uz jsme prakticky hrali jenom my. I přesto tam bylo mnoho veci které potřebujeme zlepsit, ale vyhra je vyhra????????

Školička U7

Kolovraty – ČAFC

V přípravném utkání v Kolovratech předvedlo našich 5 „statečných“ výborné výkony. Proti o hlavu větším a až o 3 roky starším soupeřům jsme se vůbec nebáli, technický jsme byli i lepším mužstvem, ukázali jsme spoustu pěkných klíček a podařilo se nám vstřelit několik branek. Soupeř jich sice dál víc, ale naším záměrem bylo získat zejména herní zkušenosti, což se podařilo. Kluci potěšili a mají všichni velikou pochvalu!