Jablonci se po prohře v Příbrami vzdálilo 2. místo, Příbram živí naději – Sportsweek.org
Zprávy

Jablonci se po prohře v Příbrami vzdálilo 2. místo, Příbram živí naději

0 15

Fotbalisté Jablonce potřebovali zápas nutně vyhrát, aby se vrátili na druhé místo. Zisk tří bodů byl ale nezbytný i pro domácí Příbram, pro kterou by to bylo oživení nadějí na záchranu v nejvyšší české soutěži. Jablonečtí byli od začátku utkání jasně lepším týmem, ale nedařilo se jim proměňovat šance.

Nejdříve trefil ve čtvrté minutě Považanec tyč a o deset minut později připravil Martin Doležal tutovku pro Michala Kratochvíla, ale ani ten neuspěl. Stejný hráč mohl poslat svůj tým do vedení ve 27. minutě, ale v samostatném úniku Šimana nepřekonal.

Ojedinělou šanci Příbrami připravil hráč Jablonce Jaroslav Zelený, který nepovedenou malou domů málem vyslal do samostatného uniku Edrisa Lubega, ale brankář Hanuš byl u míče o chvíli dřív. Byli to ale právě domácí, kteří se dostali v 77. minutě překvapivě do vedení. Po standardní situaci propadl míč na zadní tyč, kde ho Hanuš vyrazil jen k nohám Jiřího Mezery, který poslal svůj tým do vedení.

Velkou šanci srovnat měl o minutu později Václav Pilař. Na něj z blízkosti zívala prázdná brána, ale gólman Šiman se dokázal vrátit a famózním zákrokem gólu zabránil. Do konce zápasu se už nic důležitého nestalo a domácí se mohli radovat.

Pro Příbram to tak znamená, že se dotáhla k Teplicím na rozdíl dvou bodů. Severočeský klub má ale utkání k dobru. V neděli hostí na svém hřišti České Budějovice.

Olomouc konečně vyhrála

Po šesti zápasech v řadě, ze kterých se fotbalistům Olomouce podařilo vytěžit pouze dvě remízy, se svěřenci Radoslava Látala mohli radovat z výhry. Na hřišti již jistě sestoupivší Opavy vyhráli 2:1, když o jejich výhře rozhodl v 83. Mojmír Chytil.

Olomouc se dostala do vedení ve 29. minutě. Zahradníčkovu střelu sice Lasák ještě vyrazil, ale na dorážku Pavla Zifčáka už nestačil. O sedm minut později navíc musel po červené kartě opustit Matěj Hrabina. I tak se Opavě podařilo zásluhou Lukáše Holíka srovnat v 71. minutě. O výhře hostů však rozhodl o dvanáct minut později Mojmír Chytil, který přesně zakončil po centru Kryštofa Daňka. Opava tak čeká na výhru už 9 zápasů.

Gólová přestřelka pro Baník

Hned šest gólů mohli diváci vidět v Ostravě, kam přijel Zlín. Domácí sice po poločase vedli 2:0, ale týmu z Moravy se podařilo po přestávce bleskově srovnat, když skorovali dvakrát v rozmezí dvou minut. Csaplárova past se ale nekonala. Zásluhou Buchty a Zajíce se dostali hráči Baníku opět do dvougolového vedení, které již nepustili. Zlínu tak odvolání trenéra Páníka zatím body nepřineslo.