Juventus napravil klopýtnutí. Citizens prodloužili vítěznou šňůru – Sportsweek.org
Zprávy

Juventus napravil klopýtnutí. Citizens prodloužili vítěznou šňůru

0 9

Juventusu nevyšel sobotní zápas s Veronou, kde se trefil i český záložník Antonín Barák a Juventus pouze remizoval 1:1. Hned o tři dny později dostali fotbalisté z Turína šanci na reparát, kterou zvládli přesvědčivým výsledkem.

První velkou šanci měl až v 42. minutě Cristiano Ronaldo. Portugalský fenomén napřáhl ke střele na hranici vápna, ale orazítkoval pouze tyč. Branku dala Stará dáma až díky střídání.

V 61. minutě přišli na hřiště Bernardeschi a Morata. O pouhou minutu později první jmenovaný nahrál tomu druhému a Morata otevřel skóre zápasu.

O deset minut později zvýšil vedení Juventusu Chiesa a v závěru se trefil i Ronaldo. Hostující Spezia mohla snížit v nastavení, ale Galabinovův pokutový kop dokázal chytit brankář Szczesny. Juventus po výhře 3:0 ztrácí na třetím místě na první Inter Milán sedm bodů.

V Anglii se v úterý večer již tradičně dařilo Manchesteru City. Lídr ligy šel do zápasu s dvaceti výhrami v řadě napříč všemi soutěžemi a poradil si také s dvanáctým Wolverhamptonem.

První dva góly dali hosté z Wolverhamptonu, jenže první z nich byl do vlastní brány. Za domácí poté skórovali Mahriz a dvakrát Jesus, takže manchesterský celek vyhrál přesvědčivým výsledkem 4:1, v 89. minutě ale bylo skóre stále jen 2:1.