Premier League je zpátky! Fotbalisté City přejeli ve šlágru Arsenal – Sportsweek.org
Zprávy

Premier League je zpátky! Fotbalisté City přejeli ve šlágru Arsenal

0 3

Nejočekávanější fotbalová liga v Evropě se opět rozehrála. V rámci 28. kola přivítala domácí Aston Villa Sheffield United.

Aston Villa chtěla po koronavirové pauze naplno zabrat, aby se odpoutala až z předposledního místa v tabulce. Po celý zápas tak byla střelecky aktivnější.

Paradoxně však mohla a možná i měla prohrávat. Ve 43. minutě totiž došlo k hodně kontroverzní situaci, kdy brankář Nyland chytil míč až podezřele hluboko v bráně. Hodinky rozhodčího však zůstaly tiché a gólová technologie tak branku neschválila.

Domácí tým pak ve druhém poločase stupňoval tempo, ale kýžené branky se nedočkal. Nicméně získává se Sheffieldem alespoň bod za remízu 0:0.

Večer se odehrál také velký šlágr mezi Manchesterem City a Arsenalem. Jak v prvním zápase, tak i druhé utkání začalo podporou kampaně Black Lives Matters. Hráči si tak před začátkem zápasu klekli na koleno, na dresu také měli stejnojmenný nápis.

Zápas se však proměnil v doslova one team show Manchesteru. City byli po celý zápas dominantní a Arsenal do ničeho prakticky nepustili.

V závěru prvního poločasu se nejdříve trefil po chybě obránce Davida Luize Raheem Sterling.

Brazilský stoper ve službách Arsenalu si pak vypil kalich hořkosti až do dna. Na začátku druhého poločasu totiž jasně fauloval a dostal rovnou červenou kartu. Domácí navíc zahrávali penaltu, kterou bezpečně proměnil Kevin De Bruyne.

Zbytek zápasu si tak Citizens drželi pohodlné vedení a debakl Arsenalu dokonal v závěru Phil Foden. Domácí Manchester tak po koronavirové pauze zaznamenal velké vítězství.