Strach a teď i prohra! Barcelona stále hledá impuls, Setién musí přidat – Sportsweek.org
Zprávy

Strach a teď i prohra! Barcelona stále hledá impuls, Setién musí přidat

0 7

Na Setiéna a jeho fotbalové kvality se pějí ódy. Vždyť také vloni s výrazně podceňovaným Betisem dokázal na slavném Nou Campu, kde hraje Barcelona své domácí zápasy, vyhrát. Jenže nový kouč odehrál s Barcelou tři utkání a zatím moc nepřesvědčil.

Rozhodně se nečekalo, že po jeho příchodu začne španělský fenomén sázet každému soupeři čtyři a více branek. Fanoušci však ve skrytu duše doufali, že se nebudou muset strachovat o výsledek do posledních okamžiků.

Barcelona nastoupila během týdne ke třem střetnutím. V domácím prostředí porazila Granadu 1:0, rozhodla ale až čtvrt hodiny před koncem, když soupeř hrál v deseti. Katalánci si mohli napravit chuť v poháru Copa del Rey.

S Ibizou, která působí o dvě úrovně níž, se ale trápili a většinu duelu dokonce prohrávali. Zápas rozsekl až Antoine Griezmann. Hvězdný Francouz si svůj druhý gól schoval až do nastaveného času, kterým uhasil podpálenou koudel.

Naposledy čelil španělský fenomén Valencii. Stejně jako v předchozích případech Barcelona svého soupeře jasně přehrála v držení míče, které měla v zápase s Granadou dokonce více jak 80%! Jenže produktivita a finální fáze jakoby stále zůstávaly v jiné galaxii.

Ve Valencii se nejprve fanoušci Barcelony zatřásli strachy ve dvanácté minutě, kdy brankář ter Stegen vychytal penaltu. Na začátku druhého poločasu si ale nešťastně srazil míč do vlastní sítě Jordi Alba a v 77. minutě si napravil po neproměněném pokutovém kopu reputaci Maximiliano Gomez, který definitivně rozhodl.

Barcelona tak dala velkou šanci Realu Madrid na osamostatnění se na čele LaLigy a stala se dokonce terčem posměšků na sociálních sítích. Doposud měli oba španělští velikáni na čele 43 bodů, nyní může Real využít na trávník hozenou rukavici.