Video budoucností fotbalu? Chile na turnaji odepřeli už dva góly! – Sportsweek.org
Zprávy

Video budoucností fotbalu? Chile na turnaji odepřeli už dva góly!

0

"Jsem s videorozhodčími ohromně spokojený, konfederační pohár bude milníkovým turnajem," prohlašoval před odjezdem sudích na ruské stadiony prezident FIFA Gianni Infantino. Jenže jeho slova se moc nenaplnila. Kontroverzi vyvolalo už nesmyslné vyloučení francouzského zadáka Varana v přátelském zápase s Anglií, ale hlavní obětí chyb videorozhodčích se stala chilská reprezentace na poháru určeném pro vítěze hlavních mezinárodních turnajů na všech kontinentech. A začalo to hned v prvním zápase ve skupině, Chile hrálo v Moskvě proti kamerunskému výběru.

První poločas moc radosti fanouškům nepřinesl, až do nastavení. Chilský sniper Vargas proměnil svou šanci, kterou si vypracoval po skvělém náběhu za obranu, ale oslavu se spoluhráči mu zkazil rozhodčí. Po poradě v kolegou sedícím před obrazovkami zapískal offside a gól neuznal. Vargas byl přitom tělem na stejné úrovni jako poslední kamerunský obránce. Rozhodčí - Chile 1:0.

Druhý sporný moment přinesl semifinálový duel. S Ronaldem a spol. dlouho drželo Chile bezbrankovou remízu, až zápas došel do prodloužení. V tom zastavil skvělý chilský průnik do vápna defenzivně laděný Portugalec Fonte. Šlápnutí na nárt soupeře ale asi viděly jenom televizní kamery, rozhodčí totiž usoudili, že o penaltu v žádném případě nešlo. Chyba naštěstí Chilany nemrzela, penalt se i tak dočkali a nakonec díky svému zázračnému brankáři Bravovi vyhráli. Zneškodnil hned první tři pokusy a posunul svůj tým do finále.

"Video má pomoct rozhodčím dělat jen ta správná rozhodnutí,"
komentoval nové technologie prezident Infantino. Uvidíme, každopádně video fotbalu zatím spíš ubližuje než pomáhá.