GP Inkomo vyhrál Martin Boubal pĹ™ed sparĹĄanem Richardem Habermannem – Sportsweek.org
Cyklistika
Přidat novinku
Zprávy

GP Inkomo vyhrál Martin Boubal před sparťanem Richardem Habermannem

0 5

Grand Prix INKOMO-Vzduchotechnika 13. září 2022Ihned po dojetí hlavní skupiny vyrazil do útoku Martin Boubal a osamoceně dokázal vzdorovat celému startovnímu poli pět kilometrů. I díky tomu nasbíral 10 bodů a vyhoupl se na první místo průběžného vedení. Za ním pak o jeden bod bojovalo celé startovní pole, kde měl nejvíce sil Richard Habermann.Rozhodující únik se zrodil na 26. km, kdy odskočila čtveřice jezdců opět vedená Martinem Boubalem. Spolu s ním tak pravidelně střídali Richard Habermann (AC Spata Praha), Martin Voltr (TJ Favorit Brno) a junior Richard Kobr (RKCA). Kobr se ziskem 20 bodů by obsadil v celkovém hodnocení mezi Elitními jezdci skvělé čtvrté místo.Peloton dostihl uprchlíky až v samotném konci závodu. Sparťan Jan Ryba vyhrál soutěž sprinterů.