SparĹĄan Jan Stöhr obsadil celkovÄ› osmĂ© mĂ­sto na Tour of PanZhiHua – Sportsweek.org
Přidat novinku
Zprávy

Sparťan Jan Stöhr obsadil celkově osmé místo na Tour of PanZhiHua

0 13

Dlouhou závodní sezónu Sparta cycling v neděli ukončila dvoudenním etapovým závodem Tour of Panzhihua v kraji Sechuan v západní Číně ve výšce 1100 m.n.m. Závodu se zúčastnilo 18 týmů. Sparta startovala ve složení Petr Fiala, Jan Ryba, Petr Malán, Jan a Pavel Stöhrovi.První etapa se jela v centru města Panzhihua na městském a příměstském okruhu. V úniku se představil Jan Ryba, který byl 25km před cílem dojet již značně prořídlým pelotonem. Profil etapy a vysoké tempo způsobilo, že se na čele vykrystalizovala 25ti členná skupina s Janem Stöhrem, kterému se podařilo v průběhu etapy posbírat body do vrchařské soutěže. Z této skupiny 15 km před cílem odjel eritrejský závodník, který si dojel pro sólové vítězství. Jan Stöhr dojel na 13.místě. V této etapě měl bohužel mechanické problémy Petr Fiala, což ho vyřadilo z boje o přední příčky v celkové klasifikaci.