Super! Johannes Erm triumfeeris Talence-s ning teenis mitmevõistluse tuuri üldvõidu

0 1

Möödunud nädalavahetusel Prantsusmaal Talence-s peetud kümnevõistluse võitis Johannes Erm.

Johannes Erm lõpetas oma eduka hooaja Prantsusmaal, kus ta krooniti maineka Talence kümnevõistluse võitjaks karjääri paremuselt teise punktisummaga – 8589 punkti. Teiseks tuli norrakas Sander Skotheim 8517 punktiga ning kolmanda koha sai hollandlane Sven Roosen 8293 punktiga. Risto Lillemets sai 12. koha 7855 punktiga.

Erm alustas võistlust ajaga 10.79 100 m jooksus, kaugushüppes jäi tulemuseks tema kohta tagasihoidlik 7.37. Kuulitõukes mõõdeti parima katse tulemuseks 14.87 ning kõrgushüppes ületas ta kõrguse 1.99. Avapäeva lõpetuseks läbis ta ühe staadioniringi ajaga 47.27. Teise päeva avaalal 110 m tõkkejooksus sai Erm kirja ajaga 14.21, mis jääb vaid kahe sajandikuga alla tema isiklikule rekordile. Kettaheites sai ta parimal katsel kirja tulemuse 47.25. Võistluse säravaim tulemus sündis teivashüppes, kus Erm parandas oma isiklikku rekordit lausa 17 cm võrra ning ületas kõrguse 5.37. Odaviskes sai ta kirja tulemuse 60.47 ning viimase ala 1500 m jooksu läbis ajaga 4:33.04.

Ermist sai läbi aegade teine eestlane, kes on Talence-s triumfeerinud. 2014. aastal tuli kümnevõistluse võitjaks Mikk Pahapill 8077 punktiga.