Piłka siatkowa

TAURON Liga: Bez zaskoczenia w Bydgoszczy

W Bydgoszczy Metalkas Pałac Bydgoszcz podjął KS DevelopRes Rzeszów. Przyjezdne niemal od początku przejęły kontrole nad wydarzeniami na boisku. Podopieczne trenera Michala Maska nie zwalniały tempa i bez większych problemów zakończyły spotkanie w trzech setach. W Pałacu Bydgoszcz doszło niestety do kontuzji, w drugim secie nabawiła się jej Jovana Steković.

ŚRODKOWE DZIELĄ I RZĄDZĄ

Spotkanie od zepsutej zagrywki rozpoczęła Wiktoria Makarewicz, lecz za moment asem popisała się Wiktoria Paluszkiewicz, dając swojej drużynie prowadzenie 3:1. Nieco ospałe rzeszowianki szybko włączyły drugi bieg doprowadzając do remisu po 3. Asa upolowała również Agnieszka Korneluk (6:5), rozpoczynając zwycięski marsz gościń. Przy stanie 8:5 dla DevelopResu Rzeszów włoski szkoleniowiec Pałacu poprosił o czas. Przewaga przyjezdnych stale rosła. Asem popisały się jeszcze Machado i Fedorek, a skuteczna w ofensywie była Marrit Jasper (14:8). Gra podopiecznych Martino Volpiniego stanęła na dobre (18:9). Znakomita końcówka Korneluk skracała dystans Rysic do końca seta. Promyczkiem nadziei bydgoszczanek okazała się Natalia Sidor, jednak ogólna niemoc gospodyń przełożyła się na porażkę 14:25, a decydujący cios zadała blokiem Karolina Fedorek.

JAK PECH, TO PECH

Drugiego seta asem serwisowym otworzyła Katarzyna Wenerska. Rysice idąc za ciosem wyszły na prowadzenie 4:1, a szkoleniowiec Pałacu został zmuszony do wzięcia czasu. Im dalej w set, tym forma gospodyń poprawiła się, a błędami rzeszowianki ‘zaprosiły’ przeciwniczki do gry (6:8). Przerwa wymuszona wideoweryfikacją dobrze wpłynęła na zawodniczki DevelopResu Rzeszów, które ponownie przejęły inicjatywę (12:6), a wszystko to za sprawą fantastycznie grającej Sabriny Machado. Koncertowej grze gościń nie było końca. Cenne punkty dokładała Korneluk, przebudziła się również Monika Fedusio (17:8). Pod koniec seta z boiska zniesiona została kontuzjowana Jovana Steković, co całkowicie pozbawiło gospodynie rytmu. Na nic zdały się próby Nowakowskiej i Dorsman – 16:25.

DOMINACJA I DEKLASACJA

W trzecią część spotkania siatkarki Pałacu Bydgoszcz weszły z nową energią, a motorem napędowym okazała się Natalia Sidor. Naprzemienna wymiana ciosów dała kilka minut wyrównanej walki (5:5). Niemniej przyjezdne zaczęły grać swoje i w kolejnych akcjach konsekwentnie budowały przewagę. Lekką zadyszkę po początkowych sukcesach złapała Marta Łyczakowska, a wraz z nią cały zespół (7:10, 10:13). Z powodzeniem na placu boju zameldowała się Weronika Centka-Tietianiec, która przyłączyła się do rywalizowania ze Svitlaną Dorsman. Przeciwniczki zbliżyły się do rzeszowianek na dwa ‘oczka’ (14:16), lecz po przerwie zrobiło się 21:14. Zryw Makarewicz i as Dominiki Witowskiej nie odwrócił losów seta. Rysice po raz trzeci odniosły pewne zwycięstwo, tym razem do 18.

MVP: Agnieszka Korneluk

Metalkas Pałac Bydgoszcz – KS DevelopRes Rzeszów 0:3
(14:25, 16:25, 18:25)

Składy zespołów
Pałac: Rajlić (1), Łyczakowska (2), Nowakowska (10), Makarewicz (6), Paluszkiewicz (2), Dorsman (7), Jagła (libero) oraz Kurerowa, Ziółkowska, Witowska (1), Steković (1), Sidor (9)
DevelopRes: Korneluk (13), Jasper (9), Machado (18), Wenerska (2), Fedusio (9), Fedorek (6), Szczygłowska (libero) oraz Honorio, Centka-Tietianiec (3), Chmielewska

Artykuł TAURON Liga: Bez zaskoczenia w Bydgoszczy pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.