BPT Futures Kraków: Bez polskiego ćwierćfinału

W polskim spotkaniu o fazę ćwierćfinałową duet Łukaszewska/Zdon pokonał parę Radelczuk/Łabuz. Nie dojdzie jednak do polskiego ćwierćfinału. Para Marcinowska/Kruczek przegrała z duetem Fejes/Johnson i to Australijki zagrają z Julią Kielak i Martą Łodej.

Polskie duety w sobotni poranek walczyły o awans do dalszej fazy turnieju. Ta sztuka udała się pięciu parom.

Zmienne szczęście polskich duetów

Jako pierwsze swój mecz o ćwierćfinał zagrały Melania Marcinowska i Maja Kruczek. Ich przeciwniczkami były Stefanie Fejes i Georgia Johnson. Pierwszy set był bardzo zacięty. Ostatecznie to rywalki wygrały go do 19. Nie podłamało to Polek, które z nową energią weszły w kolejną partię. Druga odsłona była zdominowana przez biało-czerwone i to trzeci set miał zdecydować o tym, która para będzie grała dalej. W trzeciej partii ponownie nie brakowało walki, ale ostatnie słowo należało do siatkarek z Australii i to one jeszcze w sobotę powalczą o awans do półfinału z innym polskim duetem – Łodej/Kielak.

Marcinowska/Kruczek POL [11] – Fejes/Johnson AUS [8] 1:2
(19:21, 21:11, 12:15)

W drugim spotkaniu o ćwierćfinał walczyły dwa polskie duety. Julia Radelczuk i Paulina Łabuz rywalizowały z Justyną Łukaszewską i Aleksandrą Zdon. Radelczuk/Łabuz starały się walczyć, ale w obu dość wyrównanych setach lepsze okazywały się ich rywalki. Po niemal czterdziestu minutach walki to Łukaszewska i Zdon awansowały do ćwierćfinału. Tam czekają na nie Amerykanki – Madison Shields i Delaney Peranich.

Radelczuk/Łabuz POL [12] – Łukaszewska/Zdon POL [14] 0:2
(18:21, 17:21)

Jeszcze w obotę wieczorem poznamy ekipy, które powalczą o medale Beach Pro Tour Futures w Krakowie. W ćwierćfinałach są trzy polskie pary – Łodej/Kielak, Ciężkowska/Łunio i Łukaszewska/Zdon. Ich mecze zaplanowane są kolejno na 18:00, 20:00 i 21:00.

Artykuł BPT Futures Kraków: Bez polskiego ćwierćfinału pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.