Piłka siatkowa

II liga M: Najciekawiej w pierwszej i trzeciej grupie

Po przerwie do rywalizacji powrócili drugoligowcy. Prowadzenie w poszczególnych grupach utrzymały Anioły Toruń, Arka Chełm, AZS Częstochowa i MCKiS Jaworzno. Szczególnie zacięta walka toczy się za to o drugie lokaty w grupie pierwszej, trzeciej i czwartej.

W pierwszej grupie swoją dominację potwierdziły Anioły Toruń, które u siebie rozbiły rezerwy Trefla Gdańsk. Trochę walki było tylko w jednym secie. Za to niezwykle ciekawie zapowiada się batalia o drugą lokatę, bo drugiego Orła od siódmego Energetyka dzieli tylko punkt. Międzyrzeczanie u siebie przegrywali już 1:2 z Wilkami Wilczyn, ale udało im się odwrócić losy spotkania i triumfować w tie-breaku. Szansy na utrzymanie drugiej lokaty nie wykorzystał Sobieski Żagań, który na wyjeździe uległ w trzech odsłonach Konspolowi Słupca. A. Z. Iwaniccy Gubin postawili się Energetykowi Poznań. Dwie partie grane były na przewagi, ale ostatecznie gospodarze musieli zadowolić się jedną wygraną odsłoną, a dzięki zwycięstwu ekipa z Poznania wciąż jest w grze o drugą lokatę. Wcześniej Lotnik Łęczyca potrzebował czterech setów, aby u siebie pokonać Ikara Legnica, a w miniony weekend pauzował Stoczniowiec Politechnika Gdańska.

W drugiej grupie dzieli i rządzi Arka Chełm, która w miniony weekend przed własną publicznością pokonała Czarnych Rząśnia. Moment dekoncentracji przytrafił się jej w trzecim secie, ale jej wygrana nie była zagrożona. Również tylko seta u siebie straciła druga w stawce Sparta Grodzisk Mazowiecki, która wykazała wyższość nad Trójką Międzyrzec Podlaski. Dobrze spisały się stołeczne zespoły. Metro u siebie odprawiło z kwitkiem Centrum Augustów. Do zwycięstwa potrzebowało trzech setów, a najwięcej walki było w trzecim z nich. Natomiast MOS Wola okazał się lepszy od Campera Wyszków. Wprawdzie goście wygrali premierową odsłonę, ale w kolejnych lepsi byli już gospodarze. Emocji nie było w Olsztynie, gdzie AZS UWM przegrał w trzech setach z KKS-em Kozienice. Ostatni mecz tej kolejki pomiędzy rezerwami Lechii Tomaszów Mazowiecki a rezerwami SMS-u PZPS Spała odbędzie się w najbliższy czwartek.

Krok ku wygraniu rywalizacji w trzeciej grupie zrobił częstochowski AZS, który u siebie pokonał Volleya Jelcz-Laskowice. Moment słabości przytrafił mu się w trzecim secie, ale do podziału łupów nie doprowadził. Ciekawie wygląda walka o drugą lokatę. Zajmuje ją obecnie WKS Wieluń po zwycięstwie z Hetmanem Włoszczowa. Gospodarze źle zaczęli, ale ostatecznie udało im się 3 oczka pozostawić w Wieluniu. Tuż za ich plecami jest ZAKSA Strzelce Opolskie, która również w czterech odsłonach rozprawiła się z Tygrysami Strzelin. Atutu własnego parkietu nie wykorzystała Gwardia Wilczyce, która uległa MOSiR-owi Sieradz. Tylko w pierwszym secie znalazła ona sposób na pokonanie przyjezdnych. Bez historii mecz odbył się w Rudzińcu, gdzie miejscowy KS szybko odprawił z kwitkiem Bielawiankę Bielawa. Podobnie jednostronny pojedynek odbył się w Namysłowie, gdzie Start nie sprostał Chełmcowi Wałbrzych.

Dominację w czwartej grupie potwierdził MCKiS Jaworzno, który w meczu na szczycie rozbił w trzech setach Hutnika Kraków. Trochę walki było tylko w trzecim z nich, którego gospodarze wygrali po batalii na przewagi. Porażkę krakowian wykorzystał MKS Andrychów, który po zwycięstwie w trzech partiach z Błękitnymi Ropczyce zbliżył się do nich na jeden punkt. Bez niespodzianki obyło się w Krośnie, gdzie Karpaty nie straciły seta w starciu z Extrans Sędziszów Małopolski. Więcej emocji było w Kętach. Tam Kęczanin prowadził już 2:0 z TKS-em Tychy, ale zwycięstwo przypieczętował dopiero po tie-breaku.  Atutu własnego parkietu nie wykorzystał Volley Rybnik, który zdołał tylko jedną partię urwać MOSiR-owi Jasło. Z kolei Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla potrzebowała trzech odsłon, aby wykazać wyższość nad AKS-em V LO Rzeszów. Najwięcej walki było w trzeciej z nich, którą gospodarze wygrali po grze na przewagi.

Artykuł II liga M: Najciekawiej w pierwszej i trzeciej grupie pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.