II liga mężczyzn wystartowała na dobre

Za nami drugi już weekend z II ligą mężczyzn. Do grup 3. i 4.. które rozgrywki rozpoczęły już wcześniej dołączyły już zespoły z grup 1. i 2. Drugoligowe rozgrywki siatkarzy zostały przed tym sezonem mocno zmienione . Z dotychczasowych sześciu grup utworzono tym razem cztery. Zrezygnowano z fazy play off i play out. Po zakończeniu rundy zasadniczej zespoły z ostatnich miejsc w poszczególnych grupach spadną do ligi wojewódzkiej. W turniejach półfinałowych o awans do I ligi zagrają po dwie najlepsze drużyn z każdej grupy.

AZS UMK Toruń rozpoczął rozgrywki słabo, bowiem w starciu z Orłem Międzyrzecz jedynie w premierowej odsłonie zdołał nawiązać walkę. Potem na boisku dzielili i rządzili już rywale.  Problemy miała inna ekipa z Torunia, Anioły.  Prowadzili oni w starciu z Wilkami Wilczyn już 2:0, ale w trzecim secie lepsi byli już rywale. W czwartym secie walka trwała do samego końca, ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali torunianie. SKS Gorzów Wlkp. po zaciętej walce wygrał pierwszego seta ze Stoczniowcem Gdańsk. Potem na boisku dominowali już siatkarze z Trójmiasta inkasując komplet punktów. Nic do powiedzenia w starciu z Błyskawicą nie mieli zawodnicy Konspol Słupca. Energetyk Poznań oddał tylko jednego seta Sobieskiemu Żagań, a Astra Nowa Sól szybko poradziła sobie z Treflem II Gdańsk. Pierwszym liderem została Błyskawica.

BAS Białystok tylko momentami potrafił nawiązać walkę z Sparta Grodzisk Maz., ale nie wystarczyło to nawet do wygrania seta. Arka Tempo Chełm również nie pozwoliła Huraganowi Wołomin na zwycięstwo nawet w jednej odsłonie. Tie-break rozstrzygnął mecz Campera Wyszków z  Bzurą Ozorków. Lepsi okazali się wyszkowianie. Metro Warszawa również potrzebowało tie-breaka, aby pokonać KKS Kozienice.  MOS Wola Warszawa w starciu z Lotnik Łęczyca prowadziła 2:0, ale w kolejnej odsłonie to rywale przejęli inicjatywę. W czwartym secie warszawianie zdołali już jednak przypieczętować zwycięstwo. Centrum Augustów p tie-breaku pokonało z kolei Trójkę Międzyrzec Podlaski. Liderem została Arka Tempo Chełm.

Ikar Legnica po wyrwaniu Volley Miasteczko Śląskie dwóch pierwszych setów, w trzecim to rywale dominowali. Ikar jednak rozbił przeciwnika w kolejnej części meczu inkasując tym samym komplet oczek. Volley Jelcz-Laskowice po długim, emocjonującym meczu okazał się lepszy od AZS STOELZLE Częstochowa inkasując dwa oczka.  Chemiec Wałbrzych z kolei walczył dzielnie, ale nie zdobył ani jednego punktu w starciu z częstochowianami.  Młodzi siatkarze ze Spały w starciu z Bielawianką Bielawa zdołali wygrać tylko seta a Legion Skalmierzyce nie oddał ani jednej partii MUKS Ziemia Milicka.WKS Wieluń przegrywał już z Czarnymi Rząśnia 2:0, ale odwrócił losy meczu i wygrał 3:2. Pauzował Hetman Włoszczowa.

Wyniki i tabela gr. 3.  II ligi mężczyzn.

Extrans Sędziszów Młp. w grupie 4. nie oddał nawet seta Kępa MOSiR Dębica  tak samo jak Kępa MOSiR Dębica MOSiR-owi Jasło i MKS II Będzin Volleyowi Rybnik. AT Jastrzębskiego Węgla prowadziła już 2:0 z TKS Tychy, ale ostatecznie doszło do tie-breaka, którego po grze na przewagi wygrali młodzi jastrzębianie. Karpaty Krosno bez straty seta zwyciężyli Błękitnych Ropczyce, ale w żadnej z trzech partii nie zabrakło walki. Kęczanin Kęty zwyciężył AKS V LO Rzeszów oddając rywalom tylko seta, ale w tych wygranych dominował na boisku. MCKiS Jaworzno zaś pewnie, w trzech partiach wygrało z MKS Andrychów.  Liderem po dwóch kolejkach są właśnie jaworznianie.

Artykuł II liga mężczyzn wystartowała na dobre pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.