NOSiR awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski

Rozgrywki Pucharu Polski to zawsze okazja do swego rodzaju romantycznych potyczek Dawidów i Goliatów. Starcie pierwszoligowej drużyny ze środka tabeli z drugoligową drużyną ze środka tabeli aż tak skrajnym przypadkiem nie jest, ale to wciąż mecz zespołów, które dzieli spora przepaść, jeżeli chodzi o poziom rozgrywek. Dlatego nie dziwi wygrana 3:0 NOSiR-u Świt Nowy Dwór Mazowiecki z GKS-em Wieżyca 2011 Stężyca.

Wynik w tym przypadku jednak nie oddaje do końca charakteru tego spotkania. Drugoligowiec, choć został pokonany i nie ugrał nawet partii, dość mocno postraszył wyżej notowane rywalki i gdyby nie brak chłodnej głowy, szczególnie w trzecim secie, ten wynik mógłby być nieco inny.

W pierwszym secie zespoły grały w miarę wyrównaną siatkówkę, ale goście trzymali swoje rywalki na w miarę bezpieczny dystans. Przewaga NOSiR-u oscylowała w granicach czterech punktów, choć gospodynie okazjonalnie ją zmniejszały i mogło dojść do ciekawej końcówki, bo w ostatnią fazę tej partii stężyczanki wchodziły przegrywając tylko 18:20. Pierwszoligowe siatkarki nie pozwoliły sobie jednak na dekoncentrację i pewnie wygrały 25:21.

Druga odsłona miała być pokazem siły nowodworzanek. Nie było już taryfy ulgowej i zaznajomione z halą rywalek zawodniczki od początku odjechały rywalkom, powiększając sukcesywnie przewagę. Najpierw zrobiło się 17:13, później 20:14, a pierwszą piłkę setową NOSiR miał przy stanie 24:16. Gospodynie skutecznie podniosły ciśnienie faworytkom, broniąc cztery piłki setowe. W końcu jednak same nie wytrzymały presji i zakończyły partię zagrywką w siatkę.

W ostatniej partii gospodynie poszły za ciosem, uskrzydlone końcówką drugiego seta. Uwierzyły, że mogą nawiązać równą walkę z przeciwniczkami i niemal cały set prowadziły. Miały już tę odsłonę na wyciągnięcie ręki, kiedy doprowadziły do stanu 23:21. Nie potrafiły jednak postawić kropki nad „i”, pozwalając rywalkom na doprowadzenie do remisu i rozstrzygnięcie seta na przewagi. NOSiR wykorzystał swoje doświadczenie w decydującej fazie i zakończył mecz, awansując do kolejnej rundy.

GKS Wieżyca 2011 Stężyca – NOSiR Świt Nowy Dwór Maz. 0:3
(21:25, 20:25, 25:27)

Artykuł NOSiR awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.