PlusLiga: Bez niespodzianki w Bydgoszczy. Trefl Gdańsk z kompletem punktów

Chociaż siatkarze BKS-u Visły Bydgoszcz wygrali premierową odsłonę w starciu z Treflem Gdańsk, to w trzech kolejnych partiach stanowili jedynie tło dla lepiej prezentujących się graczy Michała Winiarskiego. Tym samym ekipa znad Brdy ma na swoim koncie tylko dwa zwycięstwa w PlusLidze i 10 punktów starty do przedostatniego zespołu ligowej klasyfikacji.

Bydgoszczanie rewelacyjnie rozpoczęli spotkanie, świetnie czytali grę rywali, co pozwoliło im zbudować trzypunktową zaliczkę (3:0). Przyjezdni dość szybko zrewanżowali się skutecznym blokiem i złapali kontakt z przeciwnikami. Przez chwilę dystans między drużynami oscylował na poziomie 1-2 punktów, ale gospodarze powrócili do prowadzenia z początku seta za sprawą nieskutecznej gry rywali w ofensywie. Zawodnicy BKS-u świetnie grali zagrywką, dwa asy Janusza Gałązki dały im pokaźną zaliczkę (18:13), którą jeszcze powiększyli po ,,czapie” Dawida Wocha. Wydawać się mogło, że wynik w tym secie jest już rozstrzygnięty, jednak za sprawą rewelacyjnej postawy Pawła  Halaby w polu serwisowym zmniejszyli straty (21:23). Na nic więcej nie było ich jednak stać, bydgoszczanie opanowali sytuację i ostatecznie zwyciężyli 25:21.

To jednak goście lepiej weszli w kolejną odsłonę spotkania, za sprawą skutecznej postawy w bloku prowadzili 3:1. Gdańszczanie świetnie grali zagrywką, odrzucali rywali od siatki, co uniemożliwiało bydgoszczanom wyprowadzenie skutecznego ataku. Podopieczni Michała Winiarskiego to wykorzystali i zbudowali wysoką przewagę (9:4). Zawodnicy BKS-u nie podłamali się jednak nieudanym początkiem, mozolnie odrabiali straty i po bloku Michała Filipa złapali kontakt z przeciwnikami, a po autowym ataku Bartosza Filipaka na tablicy wyników widniał remis. Wprawdzie dzięki kontrze wykorzystaną przez Jakuba Peszkę gospodarze mieli na koncie o dwa ,,oczka” więcej, ale wejście na boisko Rubena Schotta odmieniło sytuację. Przyjezdni seryjnie zdobywali punkty za sprawą kapitalnych zagrywek Wojciecha Grzyba i dobrej postawy na siatce Pablo Crera to Trefl wygrywał 18:15. W końcówce gdańszczanie okazali się zdecydowanie lepsi i mogli cieszyć się ze zwycięstwa w tej partii (25:19).

Zawodnicy prowadzeni przez Michała Winiarskiego rewelacyjnie rozpoczęli także trzecią odsłonę spotkania, dzięki świetnej postawie w bloku prowadzili 2:0. Gdańszczanie poszli za ciosem, cały czas świetnie czytali grę rywali, co pozwoliło im powiększyć przewagę do czterech ,,oczek”. Problemy bydgoszczan się nawarstwiały, a to skrzętnie wykorzystali przyjezdni, którzy za sprawą uderzenia Bartosza Filipiaka wygrywali już 12:6. Zawodnicy BKS-u nie potrafili znaleźć recepty na skuteczną grę rywali, a dystans między drużynami cały czas się powiększał. Końcówka seta przebiegała już pod dyktando gdańszczan, którzy bez większych problemów wygrali seta 25:15.

Gdańszczanie minimalnie lepiej weszli także w czwartą partię, za sprawą uderzenia Wojciecha Grzyba prowadzili dwoma punktami. Gospodarze nie zamierzali składać broni, kąśliwe serwisy Michala Masnego sprawiły, że na tablicy wyników widniał remis. Podopieczni Michała Winiarskiego zaczęli jednak narzucać swój styl gry, kapitalnie czytali grę rywali, dzięki czemu zbudowali trzypunktową zaliczkę (9:6). Siatkarze Trefla bez większych problemów wykorzystywali także swoje kontry i po uderzeniu Bartosza Filipiaka wygrywali już 14:9. Rewelacyjne zagrywki dołożył Marcin Janusz i wynik meczu był już prawie rozstrzygnięty. Gdańszczanie nie dali sobie już wydrzeć zwycięstwa w tej partii, spotkanie zakończył atak Mateusza Janikowskiego (25:15).

MVP: Marcin Janusz

BKS Visła Bydgoszcz – Trefl Gdańsk 1:3
(25:21, 19:25, 15:25, 15:25)

Składy zespołów:
Visła: Gałązka (8), Woch (4), Quiroga (7), Peszko (7), Masny (1), Filip (18), Bonisławski (libero) oraz Gryc, Gil, Urbanowicz (1), Siwczyk i Cieślik
Trefl: Filipiak (18), Janusz (4), Janikowski (4), Halaba (11), Crer (9), Grzyb (8), Olenderek (libero) oraz Kozub, Sasak i Schott (8)

Artykuł PlusLiga: Bez niespodzianki w Bydgoszczy. Trefl Gdańsk z kompletem punktów opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.