WT Gstaad: Fijałek i Bryl wygrali grupę i awansowali do 1/8 finału

Świetnie radzą sobie w pięciogwiazdkowym turnieju World Tour w Gstaad Michał Bryl i Grzegorz Fijałek. Polacy po wygraniu pierwszego meczu w grupie pewnie pokonali w spotkaniu o pierwsze miejsce włoską para Nicolai/Lupo. Dzięki tej wygranej biało-czerwoni awansowali od razu do 1/8 finału szwajcarskiego turnieju.

Michał Bryl i Grzegorz Fijałek po zwycięstwie w pierwszym meczu w grupie E turnieju głównego World Tour jeszcze tego samego dnia zagrali o pierwsze miejsce i bezpośredni awans do II rundy pucharowej. Ich rywalami byli dobrze znani włoscy siatkarze Paolo Nicolai i Daniele Lupo, ćwierćfinaliści niedawno zakończonych mistrzostw świata w Hamburgu.

Początek meczu należał do biało-czerwonych, którzy wyszli na dwupunktowe prowadzenie 4:2. Fijałek i Bryl utrzymywali niewielką przewagę nad rywalami, którzy w końcu doprowadzili do wyrównania (6:6), ale nie byli w stanie wyjść na prowadzenie. Na przerwę techniczną nasi siatkarze zeszli z niewielką przewagą przy stanie 11:10, a po powrocie obraz gry nie zmienił się. Polacy wciąż byli o krok przed Włochami, ale wynik oscylował wokół remisu. Fijałek i Bryl jednak zdołali odskoczyć rywalom na trzy punkty (15:12) i utrzymać tę przewagę. Reprezentanci Polski po chwili prowadzili już 19:14, po wygraniu kolejnej akcji mieli piłkę setową i zakończyli seta wygraną do 14.

Początek drugiej partii to wyrównana walka punkt za punkt. Od stanu 4:4 Nicolai i Lupo wygrali trzy kolejne wymiany i odskoczyli naszym zawodnikom, na szczęście nie na długo. Biało-czerwoni szybko odrobili stratę doprowadzając do remisu 8:8, jednak na przerwie technicznej to znów Azzurri mieli punkt przewagi. Po powrocie na boisko Fijałek i Bryl przejęli inicjatywę i od stanu 12:12 wygrywając dwie kolejne akcje odskoczyli rywalom na dwa punkty. Włosi mimo starań nie byli już w stanie dogonić Polaków, nasi siatkarze prowadzili 17:14, potem 19:16. Po chwili biało-czerwoni mieli piłkę meczową, którą od razu wykorzystali. Zwycięstwo 2:0 dało im pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do 1/8 finału turnieju w Gstaad.

grupa E:
Fijałek/Bryl POL – Nicolai/Lupo ITA 2:0
(21:14, 21:16)

Artykuł WT Gstaad: Fijałek i Bryl wygrali grupę i awansowali do 1/8 finału opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.