LN K Ankara: Brazylijki z trzema punktami, Turczynki zagrają z Belgijkami

Na inaugurację turnieju Ligi Narodów siatkarek rozgrywanego w Ankarze zmierzyły się ze sobą reprezentacje Brazylii oraz Włoch. Górą okazały się zawodniczki z Ameryki Południowej, które pokonały rywalki bez straty seta. W drugim meczu po przeciwnych stronach siatki staną Turczynki i Belgijki.

To zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego lepiej rozpoczęły spotkanie, po ataku Sary Alberti prowadziły już 3:1. Później do głosu doszły jednak Brazylijki, które wykorzystywały pomyłki rywalek, kończyły swoje kontry i dołożyły do tego skuteczny blok (7:3). Włoszki nie zamierzały jednak się poddawać, świetne ataki Anny Nicoletti pozwoliły im zniwelować straty. Przez długi czas wynik utrzymywał się na styku. Kapitalnie zagrywała Natalia Pereira, Canarinhes coraz lepiej czytały grę swoich przeciwniczek. Podopieczne Davide Mazzantiego nie potrafiły znaleźć sposobu na skuteczną grę siatkarek z Ameryki Południowej i w konsekwencji przegrały tego seta 21:25.

Początek kolejnej odsłony spotkania miał bardzo wyrównany przebieg, dopiero po chwili powtórzyła się sytuacja z poprzedniej partii. Prym w zespole Brazylijek w ataku oraz w bloku wiodły Natalia Pereira oraz Gabi, dzięki czemu Canarinhes wypracowały sobie kilkupunktową zaliczkę. Później gra się wyrównała i przez długi czas dystans pomiędzy drużynami pozostawał mniej więcej na tym samym poziomie. Zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego zaczęły popełniać coraz więcej błędów, co skutkowało powiększeniem się różnicy dzielącej oba zespoły (22:16). Siatkarki z Ameryki Południowej bez większych problemów utrzymały przewagę do końca tej partii, którą wygrały 25:20.

To jednak podopieczne Davide Mazzantiego lepiej rozpoczęły trzeciego seta, dzięki dobrej postawie w polu serwisowym oraz w bloku wygrywały 5:3. Brazylijki szybko wyrównały wynik. Ten fragment spotkania obfitował w błędy i obie drużyny wymieniały się prowadzeniem. Gra się wyrównała, jednak to zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego cały czas miały o ,,oczko” lub dwa więcej. W pewnym momencie siatkarki z Ameryki Południowej wyszły na prowadzenie, lecz po asie serwisowym Eleny Pietrini było 23:22 dla Włoszek. Błąd w ofensywie przeciwniczek oraz kontra wykorzystana przez Brazylijki zadecydowały o tym, że to Canarinhes wygrały seta 25:23 i całe spotkanie 3:0.

Brazylia – Włochy 3:0
(25:21, 25:20, 25:23)

Składy zespołów:
Brazylia: Gabi (13), Natalia Pereia (10), Ana Beatriz (9), Mara (7), Guedes (6), Marcis (1), Leia (libero) oraz Teixeira (3), Amanda (1), Tainara (1), Roberta, Natalia Araujo (libero)
Włochy: Pietrini (14), Nicoletti (12), C. Bosetti (9), Fahr (7), Alberti (5), Orro, Parrocchiale (libero) oraz Sorokaite (2), Chirichella (2), Malinov, De Gennaro

Turcja – Belgia

Artykuł LN K Ankara: Brazylijki z trzema punktami, Turczynki zagrają z Belgijkami opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.