Srebrna LE M: Bez podziału punktów w pierwszej rundzie spotkań

W pierwszej kolejce srebrnej Ligi Europejskiej obyło się bez zbędnych niespodzianek. Dość pewne zwycięstwa odnotowali Austriacy i Węgrzy. W grupie B Dania bez straty seta pokonała Gruzję, natomiast Rumunia pokonała Azerbejdżan. Duńczycy to jedyny zespół, który triumfował w pierwszej kolejce 3:0.

Grupa A:

W meczu grupy A mecz pomiędzy Węgrami oraz Bośnią i Hercegowiną rozstrzygnął się w czterech setach. Jedynie w drugim secie lepsi okazali się ci drudzy, choć mieli oni szansę, aby prowadzić 2:1. Nie byli w stanie, pomimo prowadzenia 21:19 rozstrzygnąć trzeciej odsłony na swoją korzyść. Ostatecznie Węgrzy zapisali na swoim koncie komplet punktów. Pierwsze skrzypce w ich szeregach grał Csanad David, zdobywca 21 oczek. Podopieczni Bogdana Tanase na przestrzeni całego meczu lepiej zaprezentowali się praktycznie w każdym elemencie, zwłaszcza w ofensywie, kończąc 53% ataków, przy 44% rywali.

Reprezentacja Austrii prowadziła już z Grecją 2:0. W trzecim secie ekipa Dimitriosa Andreopoulosa przedłużyła losy pojedynku, pewnie wygrywając 25:21, ale w czwartej partii ponownie do głosu doszli Austriacy, których do zwycięstwa poprowadził duet Alexander Berger i Peter Wohlfahrstatter. Środkowy i przyjmujący wspólnymi siłami zapisali na swoim koncie 29 punktów, a 12 dołożył Anton Menner.

Austria – Grecja 3:1
(25:23, 25:20, 21:25, 25:22)

Składy zespołów:
Austria: Wohlfahrstatter (15), Menner (12), Berger (14), Thaller (1), Grabmuller (10), Buchegger (10), Kroiss (libero) oraz Kronthaler, Trothann (3), Tusch, Jurkovics i Landfahrer
Grecja: Zoupani (19), Filippov, Kokkinakis (9), Takouridis (7), Pelekoudas (3), Fragkos (8), Zisis (libero) oraz Tzioumakas, Raptis (3), Voulkidis, Daridis (libero) i Papalexiou (3)

Węgry – Bośnia i Hercegowina 3:1
(25:22, 20:25, 25:23, 25:17)

Węgry: Szabo (4), Horvath (14), Flachner (5), Kalmar (10), Keen, David (21), Ban (libero) oraz Bozoki i Magyar
Bośnia i Hercegowina: Gajic (5), Colo (4), Sormaz L., Osmanovic (16), Sormaz N. (11), Ristić (14), Mustafić (libero) oraz Milovanović (2), Didović (2) i Vidović

Na początek zmagań Ligi Europejskiej w grupie B Dania nie dała zbyt wielu szans Gruzji. Skandynawowie bez większych problemów rozprawili się z rywalami, w dwóch pierwszych setach pozwalając im na zdobycie 20 punktów. W trzecim secie całkowicie dominowali już na parkiecie, wygrywając do 12. To Duńczycy dominowali na siatce, co zasadniczo przełożyło się na wynik tego spotkania.

Premierowa odsłona pojedynku Azerów z Rumunią padła co prawda łupem tych pierwszych, ale zespół trenera Danuta Pascu szybko odmienił rywalizację i w trzech następnych partiach to oni lepiej spisywali się na boisku, triumfując 3:1. Rumuni dominowali zwłaszcza w bloku, 16 razy powstrzymując ataku Azerbejdżanu. Robert Aciobanitei był liderem rumuńskiej kadry, zdobywając 17 punktów.

Dania – Gruzja 3:0
(25:20, 25:20, 25:12)

Dania: Andersen (9), Overgaard (5), Jacobsen (3), Bonensen (8), Nielsen (5), Madsen O. (11), Hjorth (libero) oraz Gade (1), Mollgaard (6), Madsen K. (libero), Kjaer, Mikelsons i Jensen
Gruzja: Chkholaria (5), Gejadze (1), Tskhomaria (21), Chachua O. (3), Zakaidze (1), Nutsubidze (1), Buadze (libero) oraz Guniava (2), Chachua D. i Gordzadze

Azerbejdżan – Rumunia 1:3
(25:23, 21:25, 18:25, 22:25)

Azerbejdżan: Bajramow (13), Hasanli (4), Ibragimow (7), Samadow (15), Obodnikow (8), Baranow (7), Abdullajew (libero) oraz Sulejmanow, Aghazade (2), Alijew, Wasiljenko (1) i Allahwerdijew (libero)
Rumunia: Aciobanitei (17), Bartha (5), Lica (15), Bala (15), Mihalcea (8), Olteanu (2), Cristudor (libero) i Gheorghita (11)

Artykuł Srebrna LE M: Bez podziału punktów w pierwszej rundzie spotkań opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.