MP kadetów: Zakończyła się faza grupowa

W Szczytnie zakończyła się faza grupowa mistrzostw Polski kadetów. W półfinałach UMKS MOS Wola Warszawa zagra z Treflem Gdańsk a KS Gwardia Wrocław z AZS 2020 Częstochowa. BKS Chemik Bydgoszcz i AKS V LO Rzeszów zagrają o 5. miejsce a RCS Czarni Radom i SPKS Dunajec Nowy Sącz o 7.

Grupa A:

KS Gwardia Wrocław w ostatnim meczu grupowym pokonała po tie-breaku RCS Czarni Radom. Kadeci z Wrocławia przegrywali już 0:2, ale w kolejnych trzech setach zdecydowanie poprawili swoją grę zwłaszcza w zagrywce i mogli cieszyć się z awansu do półfinału z drugiej pozycji. MVP meczu został Kamil Szymendera, zdobywca 20 punktów, 26 razy zapunktował Krzysztof Giemza. Dla ekipy pokonanej 22 oczka zdobył Mateusz Kłoda.

Miano niepokonanych w tej grupie zachowali kadeci UMKS MOS Wola Warszawa i to oni z pierwszego miejsca awansowali do ½ finału. Meczu z BKS Chemikiem Bydgoszcz nie zaliczą jednak do łatwych, bowiem wygrali oni dopiero po tie-breaku po blisko dwóch godzinach walki. Podopieczni Tomasza Kellera przeważali przede wszystkim w bloku (15:10). MVP  meczu został wybrany libero Dawid Bulira, a liderami jeżeli chodzi o zdobycze punktowe byli  Jakub Buczek i Piotr Szlęzak, którzy punktowali odpowiednio 19 i 16 razy. Dla pokonanych 19 punktów zdobył Mateusz Mielcarek.

RCS Czarni Radom – KS Gwardia Wrocław 2:3
(25:22, 28:26, 20:25, 13:25, 9:15)
MVP Kamil Szymendera

BKS Chemik Bydgoszcz –  UMKS MOS Wola Warszawa 2:3
(20:25, 30:28, 25:18, 20:25, 12:15)
MVP: Dawid Bulira

W grupie B nikomu nie udało się pokonać siatkarzy AZS 2020 Częstochowa. W piątek Trefl Gdańsk w pierwszym i trzecim secie postawił trudne warunki. Ostatecznie jednak ekipa Pawła Tomaszewskiego wygrała 3:0 i z pierwszego miejsca awansowała do półfinału. W piątek młoda ekipa spod Jasnej Góry świetnie spisała się przede wszystkim na zagrywce, w asach serwisowych było 9:1. MVP meczu został Mateusz Borkowski, autor 25 punktów. Dla pokonanych 16 oczek zdobył Tytus Nowak. Gdańszczanie jednak z drugiego miejsca zapewnili sobie miejsce w czołowej czwórce.

SPKS Dunajec Nowy Sącz zakończył fazę grupową bez zwycięstwa. W piątek w trzech setach kadeci z Nowego Sącza przegrali z AKS V LO Rzeszów. W żadnym z setów walki jednak  nie brakowało. Podopieczni Jacka Podopory byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Oskar Krzyżak, zdobywca 13 punktów. Dla pokonanych 14 razy zapunktował Miłosz Iszczuk.

Trefl Gdańsk SA – AZS 2020 Częstochowa 0:3
(23:25, 18:25, 23:25)
MVP: Mateusz Borkowski

AKS V LO Rzeszów – SPKS Dunajec Nowy Sącz 3:0
(25:20, 25:23, 25:22)
MVP: Oskar Krzyżak

Artykuł MP kadetów: Zakończyła się faza grupowa opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.