Wcisnęli i poszło

0

Bałtyk Gdynia pokonał 3:0 (0:0) Polonię Środa Wielkopolska. Długo czekaliśmy na pierwszego gola, choć dużo wcześniej o napoczęcie rywala powinien zadbać Mateusz Kuzimski, który w swoim stylu spartaczył wyśmienitą okazję. Dopiero w 73. minucie przeprowadziliśmy przełomową akcję, po której właśnie Kuzimski wepchnął z bliska piłkę do bramki. Biało-niebiescy poszli za ciosem - po rzucie rożnym piłka odbiła się od nogi Szymona Sadowskiego i wpadła przy słupku. Sam strzelec nie krył zaskoczenia. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Tymur Pohranichnyi, który dopiero co zameldował się na boisku. Zrobił to, czego nie potrafili uczynić jego koledzy przez 90 minut. Kropnął po długim słupku i nie było co zbierać. Wynik idzie w świat, jesteśmy na pozycji lidera i w sobotę będziemy przyglądać się poczynaniom rywali. Bałtyk ponownie na murawie pojawi się za tydzień. W środę zagramy w ćwierćfinale wojewódzkiego Pucharu Polski w Kamienicy Królewskiej. Początek meczu o 18:00.

Bramki: 1:0 73' Mateusz Kuzimski, 2:0 77' Szymon Sadowski, 3:0 90' Tymur Pohranichnyi

BAŁTYK: Matysiak - Wypij (80' Szopiński), Sadowski, Karasiński, Wesołowski, Kuzimski (89' Pohranichnyi), Zyska, Sosnowski, (85' Młynarczyk), Poręba (65' Buławski), Ruszkul, Bejuk