Jest w porządku

0 10

Za nami już 7. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy 2024/2025, z której kibice Kolejorza ponownie mogą być zadowoleni. Trzecie zwycięstwo z rzędu pozwalające na dodatek przerwać wszystkie złe passy ze Stalą Mielec umocniło Lecha Poznań na czele stawki.

Po serii 3 kolejnych zwycięstw, 4 meczów bez straty gola i passie 5 z rzędu spotkań bez porażki Lech Poznań jest w zupełnie innej sytuacji, niż 3 miesiące temu. Kolejorzowi wypalił najważniejszy transfer w postaci trenera, to głównie Nielsowi Frederiksenowi udało się zmienić wiele rzeczy o 180% stopni. Lech Poznań prowadzi już po drugiej kolejce z rzędu wyrównując tym samym wynik z zeszłego sezonu 2023/2024, w którym także liderował po dwóch seriach spotkań.

Stal Mielec – Lech Poznań 2 (trafiony)
Raków Częstochowa – Piast Gliwice 1 (nietrafiony)
Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław 2 (nietrafiony)
Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk 1 (nietrafiony)
Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź 1 (trafiony)
Legia Warszawa – Motor Lublin 1 (trafiony)
Puszcza Niepołomice – Korona Kielce x (nietrafiony)
Radomiak Radom – Cracovia Kraków x (nietrafiony)
Zagłębie Lubin – GKS Katowice x (nietrafiony)

W 7. kolejce Ekstraklasy nie było większych niespodzianek. Lech Poznań już w piątek wygrał, zapewnił sobie spokojny weekend, przeklepał wspomniane 1. miejsce podczas wrześniowej przerwy na kadrę i mógł ze spokojem śledzić wyniki innych meczów. Z faworytów wygrała m.in. Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa i Pogoń Szczecin, przez co za naszymi plecami jest ciasno. Swoje robi rewelacyjny Piast Gliwice, dobrą passę na wyjeździe zakończyła Cracovia Kraków, która i tak zajmuje niezłą lokatę, największą niespodzianką na minus jest postawa dopiero siódmego Rakowa Częstochowa. Mikael Ishak ma na swoim koncie więcej goli od jednego z poważnych kandydatów do tytułu Mistrza Polski, który na razie nie wygląda jak zespół, który mógłby coś zdobyć.

Na razie jest w porządku, Lech Poznań po 3 latach przewodzi w tabeli podczas wrześniowej przerwy na kadrę i na tym można budować entuzjazm czy nadzieję na przyszłość. Niels Frederiksen & Sindre Tjelmeland dźwignęli wielu piłkarzy, dobrze wkomponował się Antoni Kozubal czy jeden z transferów Alex Douglas, styl polegający na intensywności trafił do szatni i m.in. dlatego Kolejorz jest obecnie na miejscu marzeń. Co dalej? Przed nami przerwa na kadrę, a później dobry terminarz do tego, by nie tylko pozostać na prowadzeniu, a nawet umocnić się na nim.

Ekstraklasa po pierwszej tej jesieni przerwie na kadrę wróci do zmagań w piątek, 13 września, gdy o 18:00 Motor Lublin podejmie Górnika Zabrze, który miał być „czarnym koniem” rozgrywek, ale na razie nim nie jest. W sobotę o 17:30 ekipa Cracovii podejmie Pogoń Szczecin, my o 20:15 w hicie weekendu zmierzymy się przy Bułgarskiej z Jagiellonią Białystok, która na szczęście wczoraj przełamała się, więc nie przyjedzie do Wielkopolski na wielkiej „spince”. Ciekawie będzie też w niedzielę przy Łazienkowskiej, gdzie naciskająca na nas Legia Warszawa zagra z Rakowem Częstochowa, który nie może przegrać.

Przy okazji chyba nie ma kibica, który nie mógłby doczekać się zakończenia wrześniowej przerwy na kadrę. Nie wiadomo, jak skończy się ten sezon, lecz na ten moment są emocje, zapewne u wielu z Was odżyła wiara, na razie jest w porządku i niech taka sytuacja trwa jak najdłużej. Takiej sytuacji nie było wokół Kolejorza od ponad roku, zapewne wielu kibiców pamięta sytuację sprzed 12 miesięcy. Właśnie dziś Lech Poznań zremisował u siebie z Górnikiem Zabrze 1:1 marnując 2 tygodnie na pracę. Po tej domowej wpadce były kolejne 2 tygodnie nudy i ciąg dalszy marnowania czasu na progres. Ehh. Całe szczęście, że ten depresyjny okres jest już za nami, rok w piłce to przepaść i obecna sytuacja Lecha Poznań jest na to najlepszym dowodem.