Lepiej niż 3 lata temu, wyrównany wynik i 5 goli w 10 minut

0 3

Lech Poznań po 3 latach spędzi wrześniową przerwę na kadrę jako lider PKO Ekstraklasy. Na 1. lokatę po 7 kolejkach przełożyła się m.in. skuteczność Kolejorza w pewnym okresie czasu czy dobra seria, której nie było od prawie roku.

ZNOWU 2:0

Rezultat 2:0 to na razie ulubiony wynik Lecha Poznań w sezonie 2024/2025. Za nami 5 zwycięstwo i już 3 tym wynikiem. Przez coś takiego Bartosz Mrozek zachował już 5 czystych kont.

21.07, Lech – Górnik 2:0
25.08, Lech – Pogoń 2:0
30.08, Stal – Lech 0:2

KOLEJNA MOCNA PIERWSZA POŁOWA

Lech Poznań aż 8 z 11 goli zdobył w pierwszych połowach meczów. „Złoty okres” to czas pomiędzy 31 a 40 minutą gry, w którym Kolejorz strzelił już 5 bramek notując 2 trafienia wczoraj.

LECH WYGRAŁ Z MARCINIAKIEM

Szymon Marciniak dotąd nie należał do arbitrów przynoszących szczęście Lechowi. Wczoraj została przerwana seria 4 kolejnych meczów z Marciniakiem na murawie bez wygranej. Sędzia z Płocka prowadził już nasze 3 spotkanie w tym sezonie, 2 raz nie uznał gola Dino Hoticia, choć tym razem nie było kontrowersji (Mikael Ishak był na wyraźnym spalonym).

WYRÓWNANY WYNIK

Lech Poznań będzie prowadził po drugiej kolejce z rzędu. Kolejorz wyrównał już wynik z poprzedniego sezonu 2023/2024, w którym przez całe rozgrywki prowadził w tabeli tylko po dwóch seriach spotkań.

DEBIUT WALEMARKA

W 78 minucie meczu Patrik Walemark został 117 obcokrajowcem w historii Lecha Poznań, który zaliczył debiut w pierwszej drużynie. To po taktycznym faulu na Szwedzie sędzia pokazał czerwoną kartkę Esselinkowi. Lewonożny piłkarz operował głównie w środku pola, miał 2 podania, wygrał jeden pojedynek na 4 stoczone, 2 razy stracił piłkę, 2 razy faulował, raz sam był faulowany na czerwień po analizie VAR-u.

GOL Z RZUTU WOLNEGO

Lech Poznań zdobył w piątek pierwszą bramkę po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego od sezonu 2021/2022. W mistrzowskich rozgrywkach gola po bezpośrednim strzale z wolnego zdobył m.in. Nika Kvekveskiri w rywalizacji z Lechią Gdańsk.

WYSOKA INTENSYWNOŚĆ

Za Lechem Poznań kolejny bardzo dobry mecz pod względem intensywności. Kolejorz przebiegł aż 117,52 km, Stal Mielec pokonała 115,83 km, choć miała wyraźnie niższe posiadanie piłki (44%).

LEPIEJ NIŻ 3 LATA TEMU

Warto o tym wspomnieć kolejny raz. Lech po 7 kolejkach ma nawet więcej punktów niż po 7 seriach spotkań ostatniego mistrzowskiego sezonu 2021/2022. Po 3 latach znowu liderujemy podczas wrześniowej przerwy i niech to będzie dobry prognostyk na przyszłość.

Sezon 2024/2025
1. miejsce – 16 pkt. 5-1-1, 11:3
Sezon 2021/2022
1. miejsce – 15 pkt. 4-3-0, 13:5

KOLEJNY GOL KRÓLA ISHAKA

Mikael Ishak strzelił wczoraj swoją 57 bramkę w 106 meczu ekstraklasowym. Stali Mielec wbił 2 gola w karierze.

Komu i ile goli strzelał Mikael Ishak w Ekstraklasie?

6 goli – Lechia Gdańsk
5 goli – Pogoń Szczecin
4 gole – Jagiellonia Białystok, Górnik Zabrze
3 gole – Wisła Kraków, Raków Częstochowa, Śląsk Wrocław, ŁKS Łódź
2 gole – Widzew Łódź, Zagłębie Lubin, Miedź Legnica, Termalica Nieciecza, Radomiak Radom, Warta Poznań, Puszcza Niepołomice, Ruch Chorzów, Korona Kielce, Stal Mielec
1 gol – Legia Warszawa, Górnik Łęczna, Piast Gliwice, Cracovia Kraków, Wisła Płock, Podbeskidzie Bielsko-Biała

LECH ZWOLNIŁ KIERESIA

Kamil Kiereś po meczu z Lechem Poznań został zwolniony z funkcji trenera Stali Mielec. Ten szkoleniowiec wygrał z Kolejorzem raz i to dawno temu przy Bułgarskiej. W lutym 2012 roku jego GKS Bełchatów ograł nas 1:0.

TRZY WYGRANE PO PRAWIE ROKU

Kiedy ostatni raz Lech wygrał 3 mecze z rzędu? W dniach 17 – 28 września 2023 pokonał Wartę Poznań 2:0, Stal Mielec 2:1 i Raków Częstochowa 4:1, ale wtedy wszystkie te spotkania odbyły się przy Bułgarskiej. Obecnie trwa też seria 4 gier bez straty gola. Taka passa była na przełomie marca i kwietnia.

DUŻO LEPSZY WYNIK

Z ciekawostek można wspomnieć o meczu Lecha Poznań na tym samym stadionie 30 sierpnia, lecz 2015 roku. Wtedy na obiekcie Stali Mielec przegraliśmy 1:3 z Termaliką Nieciecza, po równo 9 latach wynik w rywalizacji już z gospodarzami obiektu był dużo lepszy.

Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat)

The post Lepiej niż 3 lata temu, wyrównany wynik i 5 goli w 10 minut first appeared on KKSLECH.com.