Betclic 2. Liga: ŁKS II – Skra 3:1

0 3

Udana inauguracja sezonu w wykonaniu rezerw ŁKS-u! W 1. kolejce rozgrywek Betclic 2. Ligi podopieczni trenera Konrada Geregi wygrali 3:1 ze Skrą Częstochowa.

Podopieczni trenera Konrada Geregi przywitali się z nowym sezonem w najlepszy z możliwych sposobów, bo już po pięciu minutach meczu ze Skrą Częstochowa prowadzili 2:0. Duża w tym zasługa Mikołaja Lipienia i Lamine’a Coulibaly’ego, bo najpierw ten pierwszy popisał się dokładnym dośrodkowaniem z lewej strony pola karnego wprost na głowę Aleksandra Ślęzaka, a następnie – drugi z wymienionych – z tej samej strony szesnastki zagrał wzdłuż linii bramkowej, co wykorzystał Jan Kuźma.

Po tym piorunującym w wykonaniu łodzian początku gospodarze wcale nie depnęli w hamulec, więc nadal znacznie więcej działo się po bramką strzeżoną przez Bartosza Warszakowskiego (najlepszą szansę miał Aleksander Iwańczyk, ale jego strzał a potem dobitkę obronił golkiper Skry). Na trzecią bramkę musieliśmy poczekać do początku drugiej połowy.

Łukasz Grochala | Cyfrasport

W 47. minucie na solowy rajd zdecydował się Lamine Coulibaly. Jego dynamiczną szarzę zatrzymał, w dodatku niezgodnie z przepisami i w polu karnym, jeden z obrońców. Sędzia wskazał na wapno, a z jedenastego metra nie pomylił się Aleksander Ślęzak i tylko trochę szkoda, że sto dwadzieścia sekund później zaspaliśmy w naszej szesnastce, co z kolei wykorzystał Igor Ławrynowicz (różne kłopoty trapiące klub spod Jasnej Góry sprawiły, że opiekun Skry nie przeprowadził w sobotę ani jednej zmiany). Oba zespoły miały jeszcze kilka okazji do zmiany wyniku, ale ten nie uległ już zmianie.

Cieszymy się z udanego startu rozgrywek i oczywiście z realizacji celu w postaci zdobycia trzech punktów, bo ŁKS musi u siebie wygrywać. Dzisiaj było dużo dobrych momentów, ale także takich, nad którymi będziemy pracować z zespołem.

Konrad Gerega, trener ŁKS II Łódź

Piłkarze rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego na inaugurację sezonu Betclic 2. Ligi pokonali 3:1 Skrę Częstochowa. W następnej serii spotkań łodzianie zmierzą się przed własną publicznością z Wisłą Puławy.

1. kolejka Betclic 2. Ligi | ŁKS II Łódź – Skra Częstochowa 3:1 (2:0)

• Bramki: 1:0 Aleksander Ślęzak (2), 2:0 Jan Kuźma (5), 3:0 Aleksander Ślęzak (48 – kar.), 3:1 Igor Ławrynowicz (50)
  • Żółte kartki: Rozwandowicz, Pawłowski (ŁKS II) – Winciersz, Nocoń (Skra)
  • Sędzia: Maciej Kuropatwa (Katowice)
  • ŁKS II: Tomasz Kucharski – Marcel Wszołek, Maksymilian Rozwandowicz, Aleksander Ślęzak, Mateusz Książek, Lamine Coulibaly (64, Jakub Pawłowski), Jan Łabędzki (72, Ricardo Goncalves), Jan Kuźma, Aleksander Iwańczyk (64, Yuya Kamon), Mikołaj Lipień (78, Franciszek Saganowski), Alan Siwek (72, Oliwier Sławiński). Trener: Konrad Gerega.
  • Skra: Bartosz Warszakowski – Piotr Owczarek, Piotr Nocoń, Maciej Wróbel, Kacper Noworyta, Mateusz Kaczmarek, Mateusz Winciersz, Alan Sukiennicki, Nikodem Leśniak-Paduch, Igor Ławrynowicz, Kamil Sobczak. Trener: Dariusz Rolak.

Artykuł Betclic 2. Liga: ŁKS II – Skra 3:1 pochodzi z serwisu ŁKS Łódź - oficjalna strona dwukrotnego Mistrza Polski.