Sparing: Lech – Banik 2:0

0 9

O godzinie 16:00 początek drugiego z czterech meczów towarzyskich Lecha Poznań w trakcie letnich przygotowań do rundy jesiennej nowego sezonu 2024/2025. Dziś rywalem Kolejorza w sparingu jest Banik Ostrawa. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia raportu meczowego NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (sparing)

Aby widzieć wprowadzane przez nas zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

null 1 – 15 minuta

1 min. – Obie drużyny są już na murawie. Banik zagra dziś w ciemnych strojach, Lech niespodziewanie także – 3 komplet koszulek.
1 min. – 16:01. Gramy. Sparing z Banikiem rozpoczął Lech.
2 min. – W środę ponownie zagramy na dwie jedenastki. Po przerwie wystąpi inny skład.
4 min. – Lech próbuje prowadzić atak pozycyjny.
7 min. – Dośrodkowanie Anderssona z lewej strony wybili obrońcy. Na razie Lech atakuje głownie lewą flanką.
9 min. – Prostopadłe podanie, strzał Szymczaka z ostrego kąta, górą był bramkarz, który sparował piłkę na rzut rożny.
10 min. – null Nie jest to pierwszy sparing z Banikiem w ostatnim czasie. Zimą 2022 roku Lech wygrał z Banikiem 4:2, rok temu w lipcu zremisował w Opalenicy 1:1. Fragment tego drugiego spotkania na zdjęciu:

null

14 min. – Sparing zaczyna się wyrównywać.

null 16 – 30 minuta

16 min. – Minimalnie niecelny strzał Velde z daleka, piłka przeleciała nad poprzeczką.
17 min. – null Kartka dla Sousy za chamski faul.
20 min. – Na razie lechici stosują dużo przerzutów piłki do Velde. Do tego Velde, który i tak chce jak najszybciej odejść czekając na oferty. Bez sensu taka gra.
24 min. – null Banik nie gra dziś w najmocniejszym składzie, ponieważ o 18:00 czeka go jeszcze mecz z Dundee FC. Sparingpartner Kolejorza ma za sobą już 3 letnie gry kontrolne, wcześniej przegrał z Pogonią Szczecin 1:2, zremisował z Ziliną 1:1 oraz z SK Listen 2:2.
24 min. – Zagranie za plecy obrońców, w sytuacji 1 na 1 z bramkarzem znalazł się Marchwiński, ale nie trafił. Hotić miałby ładną asystę.
28 min. – W porównaniu z meczem z Piastem dziś Lech szuka więcej niekonwencjonalnych zagrań.
29 min. – Mocny strzał Marchwińskiego z ostrego kąta wybronił bramkarz.
30 min. – Na razie z przewagi Lecha niewiele wynika. Niemniej poznaniacy stworzyli sobie 3 groźne sytuacje.

null 31 – 45 minuta

31 min. – Po pressingu lechici wyszli 3 na 2, jednak Czesi zdołali wybić piłkę.
36 min. – Tempo sparingu spadło. Lech nie strzelił gola i znowu ma problemy.
37 min. – Lech nie może sforsować defensywy rywala grającego w eksperymentalnym składzie. Nie jest dobrze.
38 min. – Po nieefektywnych atakach piłka szybko wraca do obrońców, a później do bramkarza. Plus? Nie ma za wiele strat.
40 min. – Sousa wyszedł sam na sam, przelobował bramkarza, zdobył gola, ale był spalony. Wciąż 0:0.
43 min. – Banik jest na razie bezzębny. Bartosz Mrozek nudzi się między słupkami.
45 min. – null Wliczając mecze o stawkę to na razie 7 mecz Lecha bez wygranej.
45 min. – Do przerwy 0:0.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Dla Lecha to drugi letni sparing, w sobotę Kolejorz przegrał z Piastem 0:1. Dla przypomnienia materiały z tej gry poniżej:

> Sparing: Lech – Piast 0:1
> Wnioski po pierwszym letnim sparingu
> 109 zdjęć z towarzyskiego meczu z Piastem
> Wasze oceny za sparing z Piastem

null
null

46 min. – Skład na II połowę: Bednarek – Czerwiński, Mońka, Pingot, Borowski – Murawski, Kozubal – Ba Loua, Gholizadeh, Antczak – Ishak.
46 min. – null W składzie na II połowę jest dwóch pierwotnie skreślonych piłkarzy + Borowski, który nie miał wrócić z wypożyczenia, lecz nie udało mu się znaleźć nowego klubu.
46 min. – Początek II połowy.
47 min. – Sprytny strzał głową jednego z lechitów wybronił bramkarz.
50 min. – Początek II połowy dla Lecha. Poznaniacy wciąż prowadzą grę.
50 min. 1:0 dla Lecha. Gholizadeh pojawił się na prawej stronie, lewą nogą podał do Czerwińskiego, ten wycofał piłkę do Ba Louy, który wyłożył ją Antczakowi. Piłka po płaskim strzale wpadła do siatki.

null Antczak
null Ba Loua

54 min. – Prosty błąd Borowskiego, który nie umiał przyjąć piłki. Po chwili dośrodkowanie minęło prawy słupek bramki Bednarka.
57 min. – Po zmianie stron piłkarze Banika częściej leżą na murawie niż grają w piłkę.
60 min. – null Kontra Lecha, Ishak wypuścił Ba Louę, który naciskany przez obrońcę zdołał oddać płaski strzał obroniony przez bramkarza.

null 61 – 75 minuta

62 min. – Kolejna szansa dla Lecha. Piłkę przejęli poznaniacy, Ishak minął bramkarza, ale nie dał rady trafić do siatki. Wciąż 1:0.
63 min. – Bardzo dobre wyprowadzenie piłki, znowu świetnie piłkę rozegrał Ishak, podał na prawą flankę do Gholizadeha, który wdał się w drybling i stracił piłkę. Jego firmowa akcja w Lechu.
63 min. – Lech wciąż atakuje. Tym razem akcję przeprowadzili Antczak z Kozubalem.
68 min. – Lech na razie kontroluje ten sparing.
70 min. – null Ucierpiał Ba Loua, który po zmianie stron jest jednym z najlepszych piłkarzy.
71 min. – 2:0 dla Lecha. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, fatalna interwencja bramkarza, który wypuścił piłkę z rąk, jego błąd wykorzystał Ishak podwyższając prowadzenie.

null Ishak
null bez asysty

73 min. – Płaski strzał Kozubala wybronił bramkarz.

null 76 – 90 minuta

76 min. – Dwa zmarnowane kornery przez Czechów.
80 min. – Banik nie jest dziś odpowiednim rywalem dla Lecha. Pomimo eksperymentalnego składu Kolejorza radzimy sobie dobrze.
83 min. – Tym razem prostopadłe podanie Gholizadeha do Ishaka, Szwed wyszedł sam na sam z bramkarzem przegrywając ten pojedynek.
85 min. – null Banik? Ekipa z Ostrawy awansowała do pucharów po 14 latach, w ubiegłym sezonie do 3. miejsca w tabeli straciła aż 21 punktów zaliczając bilans 14-7-14, gole: 56:48. Pomimo 4. lokaty to średniak ligi czeskiej.

null

86 min. – Co ciekawe w Opalenicy na obozie przebywają też rezerwy Banika, które zdążyły już wysoko pokonać Zagłębie II Lubin.
88 min. – Na murawie nic się nie zmienia. Błyszczy m.in. Kozubal, Murawski, Gholizadeh, Ba Loua czy Ishak.
89 min. – Mocny, niecelny strzał Czechów. Bednarek tylko odprowadził piłkę wzrokiem.
90 min. – Koniec. Lech – Banik 2:0. Kolejorz miał kontrolę od początku do końca i dużą przewagę w II połowie. W sobotę, 6 lipca, o godzinie 14:00 poznaniacy zmierzą się we Wronkach z Dundee FC. Zapraszamy wtedy na raport tekstowo-fotograficzny prosto z obiektu akademii.

null Drugi letni sparing 2024, środa, 3 lipca, godz. 16:00
null Lech Poznań – Banik Ostrawa 2:0 (0:0)

null Bramki: 50.Antczak 71.Ishak

null Asysty: 1:0 – Ba Loua 2:0 – bez asysty

null Żółte kartki: Sousa – Juroska, Kpozo

null Widzów: ok. 70

null Lech (I połowa): Mrozek – Pereira, Gurgul, Milić, Andersson – Karlstrom, Sousa – Hotić, Marchwiński, Velde – Szymczak.

null Lech (II połowa): Bednarek – Czerwiński, Mońka, Pingot, Borowski – Murawski, Kozubal – Ba Loua, Gholizadeh, Antczak – Ishak.

null Rezerwowi: Mędrala, Wołowiec, Brzyski, Gmur, Stankiewicz, Wilak.

null Kapitanowie Lecha: Szymczak, Ishak

null Ustawienie Lecha: 1-4-2-3-1

null Trenerzy: Frederiksen – Hapal

null Stan murawy: Bardzo dobry (równa płyta boiska)

null Pogoda: +18°C, pochmurnie

null Miejsce: Trzecie boisko treningowe kompleksu REMES (ul. Parkowa 48, Opalenica)