2. Liga: ŁKS II – GKS Jastrzębie 0:3

0 11

Na zakończenie drugoligowych rozgrywek piłkarze rezerw ŁKS-u przegrali 0:3 z GKS-em Jastrzębie. Łodzianie zajęli 10. miejsce w tabeli 2. Ligi.

Początek sobotniego spotkania w Jastrzębiu Zdroju upłynął pod znakiem wyrównanej gry – a to graliśmy w okolicach bramki strzeżonej przez Tomasza Kucharskiego, a to po chwili futbolówka wędrowała na drugą stronę boiska. Ten futbolowy kontredans trwał do 21. minuty, gdy po rzucie rożnym egzekwowanym przez gospodarzy i niewielkim zamieszaniu w naszej szesnastce, Bartosz Boruń wstrzelił piłkę w okolice bramki, gdzie trafiła ona w głowę Szymona Matuszka, a następnie zatrzepotała w siatce naszej bramki.

Nie było to ostatnie słowo gospodarzy, bo gorąco w naszym polu karnym było też po potężnym uderzeniu z dystansu Sebastiana Rogali, który świetną interwencją zatrzymał Tomasz Kucharski oraz chwilę po tym, gdy Michał Bednarski dwukrotnie stanął oko w oko z bramkarzem ŁKS-u, lecz najpierw uratował nas golkiper, a następnie napastnikowi GKS-u zabrakło precyzji. W odpowiedzi na bramkę miejscowych po dośrodkowaniu Macieja Śliwy uderzał Alan Siwek oraz Jakub Pawłowski (ten pierwszy chybił celu, drugi został zablokowany przez defensorów GKS-u).

Po zmianie stron podopieczni trenera Dawida Pędziałka wciąż mieli więcej do powiedzenia. Najpierw pograliśmy kilkanaście minut w środkowej strefie boiska, a potem gospodarze wyprowadzili dwa celne ciosy. W 68. minucie straciliśmy piłkę na środku boiska, jeden z zawodników GKS-u popędził prawym skrzydłem, dośrodkował na pole karne, gdzie niezdecydowanie bramkarza i obrońcy ŁKS-u wykorzystał Mateusz Chmarek. Pięć minut później na 3:0 podwyższył Szymon Matuszek, wykorzystując centrę z rzutu wolnego i pokonując Tomasza Kucharskiego celnym strzałem głową. Potem był jeszcze szpaler utworzony dla Adama Marciniaka przez piłkarzy ŁKS-u oraz GKS-u i zaraz po tym sędzia zakończył zawody.

Drugi zespół Łódzkiego Klubu Sportowego przegrał z GKS-em Jastrzębie 0:3. Ełkaesiacy zakończyli drugoligowe rozgrywki na 10. miejscu w tabeli z dorobkiem 45 punktów na koncie.

34. kolejka 2. Ligi (w Jastrzębiu Zdroju) | ŁKS II Łódź – GKS Jastrzębie 0:3 (0:1)

• Bramka: 0:1 Szymon Matuszek (22), 0:2 Mateusz Chmarek (69), 0:3 Szymon Matuszek (72)
  • Żółte kartki: Marciniak (ŁKS II)
  • Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)

Składy:

• ŁKS II: Tomasz Kucharski – Marcel Wszołek, Jakub Pawłowski, Aleksander Ślęzak, Mateusz Książek, Lamine Coulibaly, Jan Kuźma (46, Jakub Letniowski), Yuya Kamon (63, Yadegar Rostami), Ricardo Goncalves (70, Adam Marciniak, 90, Wiktor Kościuk), Maciej Śliwa, Alan Siwek (63, Oliwier Sławiński). Trener: Marcin Pogorzała.
  • GKS: Grzegorz Drazik – Bartosz Boruń (85, Daniel Szymczak), Przemysław Lech, Szymon Matuszek, Jan Ziewiec, Jakub Iskra (64, Krystian Mucha), Szymon Kiebzak (68, Kamil Jadach), Karol Fietz (84, Wojciech Katus), Sebastian Rogala, Mateusz Chmarek (84, Gracjan Sajdak), Michał Bednarski. Trener: Dawid Pędziałek.

The post 2. Liga: ŁKS II – GKS Jastrzębie 0:3 appeared first on ŁKS Łódź - oficjalna strona dwukrotnego Mistrza Polski.