Wygrana i niesamowity gol Caicedo

0 1

W ostatniej kolejce sezonu Chelsea wygrała z Bournemouth 2:1 i utrzymała szóstą pozycję w tabeli. Ozdobą spotkania był fantastyczny gol Caicedo ze środka boiska. Na listę strzelców wpisał się również Sterling a godne pożegnanie otrzymał grający po raz ostatni dla Chelsea Thiago Silva.

Na pierwszą w tym meczu bramkę wystarczyło poczekać zaledwie kwadrans. Już w 17. minucie na listę strzelców wpisał się Moises Caicedo. Pomocnik Chelsea wykorzystał błąd bramkarza rywali i umieścił piłkę w siatce po kapitalnym strzale z połowy boiska.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu na 2:0 trafił Raheem Sterling. Anglik wykorzystał dogranie Cole'a Palmera.

Bournemouth nie złożyło jednak broni i zabrało się za odrabianie strat. W 49. minucie wynik meczu ustalił Enes Unal.

Piłkarze Chelsea pokonali Bournemouth (2:1) i są już pewni udziału w europejskich pucharach. Jedną niewiadomą jest to, czy zagrają w Lidze Europy czy Lidze Konferencji.