Grała Akademia ŁKS (10-12 V)

0 10

Poniedziałek, więc czas na tradycyjny przegląd najważniejszych wydarzeń weekendu w Akademii ŁKS!

ŁKS II

Niedzielny mecz rezerw z Radunią Stężyca zaczął się dobrze dla ełkaesiaków, którzy przeważali i tę przewagę przekuli na bramkę – po faulu na Artemijusie Tutyskinasie, rzut karny pewnie wykorzystał Mateusz Bąkowicz. Druga połowa zaczęła się lepiej dla przyjezdnych, którzy mieli kilka sytuacji i wreszcie dopięli swego i doprowadzili do remisu po golu Mateusza Kuzimskiego. W końcówce spotkania szalę zwycięstwa na swoją stronę najpierw przechylili goście, bo chociaż w 81. minucie jeszcze się nam upiekło (Łukasz Bomba obronił strzał głową Mateusz Kuzimski), kolejna akcja Raduni, dośrodkowanie na naszą szesnastkę, nieporozumienie bramkarza z Adrienem Louveau i celny strzał Roko Kurtovicia postawiły nas w bardzo trudnej sytuacji. Szczęście w nieszczęściu ełkaesiacy odpowiedzieli błyskawicznie – po dośrodkowaniu piłki Mateusza Bąkowicza na pole karne pięknym strzałem głową popisał się Yuya Kamon i dzięki bramce Japończyka uratowaliśmy w niedzielę cenny punkt. Więcej o meczu przeczytacie TUTAJ.

• 12.05, godz. 12:00 | 2. Liga | ŁKS II Łódź – Radunia Stężyca 2:2 Bramki: Mateusz Bąkowicz, Yuya Kamon

ŁKS III

W sobotę przy ul. Minerskiej trzecia drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego podjęła w derbowym pojedynku drugi zespół Widzewa Łódź. Początek był z perspektywy ełkaesiaków obiecujący, kilkukrotnie przedarli się w pole karne gości, niezłą sytuację miał Janek Jakubczak, który uderzył nad bramką, ale cały czas brakowało postawienia kropki nad “i”. To niestety udało się przyjezdnym, którzy jeszcze pod koniec pierwszej połowy otworzyli wynik spotkania. Źle biało-czerwono-biali weszli w drugą część meczu, bo po paru minutach strzałem z bliskiej odległości Widzew II podwyższył swoje prowadzenie. Podopieczni trenerów Zasady i Zientarskiego grali do samego końca, stworzyli sobie kilka niezłych sytuacji, ale niestety nie udało się odwrócić wyniku meczu.

• 11.05, godz. 12:00 | Betcris IV Liga | ŁKS III Łódź – Widzew II Łódź 0:2

ŁKS U-19

Szczęścia nie mieli także zawodnicy drużyny do lat 19, którzy w niedzielę zagrali na wyjeździe z MOSP Białystok. Gospodarze otworzyli wynik spotkania w 20. minucie i podwyższyli swoje prowadzenie po kolejnych dziesięciu minutach, przez co ełkaesiacy byli w trudnej sytuacji. Dobrze biało-czerwono-biali na to odpowiedzieli po rozpoczęciu się drugiej połowy, bo już w 48. minucie bramkę kontaktową strzelił Przemysław Kot. Niestety, łodzianom nie udało się doprowadzić do wyrównania i ostatecznie zanotowali pierwszą porażkę w tej rundzie Ligi Makroregionalnej.

• 11.05, godz. 15:00 | Sparing | ŁKS U-8 – Legia Warszawa

The post Grała Akademia ŁKS (10-12 V) appeared first on ŁKS Łódź - oficjalna strona dwukrotnego Mistrza Polski.