NA ŻYWO: Lech – Legia. Prosto z Bułgarskiej już od 15:45

0 5

O godzinie 17:30 na ENEA Stadionie mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek meczu 32. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2023/2024, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Legii Warszawa. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

Aby widzieć wprowadzane przez nas zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

null 143 mecz z Legią w historii, 129 ligowy i 60 od powrotu Lecha do Ekstraklasy
null 28 ostatnich meczów z Legią to 13 wygranych Legii, 10 zwycięstw Lecha i 5 remisów (4 z rzędu)
null W ostatnich 35 meczach z Legią tylko 3 razy nie było goli
null Lech ma serię 6 kolejnych meczów z Legią bez porażki
null Lech ostatni raz wygrał z Legią u siebie 4 lipca 2020 (2:1)
null Legia jest najdłużej niepokonanym rywalem przez Lecha w Poznaniu spośród przeciwników grających obecnie w Ekstraklasie

15:45 – Dzień dobry z Bułgarskiej! Na przedostatnim w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. Dziś stawką jest Europa. Przegrany może zapomnieć o zrealizowaniu celu minimum na rozgrywki 2023/2024. Kolejorz, TYLKO zwycięstwo!

15:47 – Warunki do gry idealne, 18 stopni, ani jednej chmurki nad stadionem. Nic tylko wyjść, zagrać i wygrać.

15:47 – Od kilkunastu minut są otwarte bramki. Widać elementy oprawy na dwóch trybunach.

15:47 – Lech znowu zagra osłabiony. Za kilkanaście minut skład, za moment pierwsze fotki.

15:52 – null

[See image gallery at kkslech.com]
null
null

15:55 – Na ten moment uprawnionych do wejścia na stadion jest 41188 osób. To oznacza, że rzeczywista frekwencja powinna przekroczyć dziś 40 tysięcy widzów.

15:57 – Pierwsi kibice Legii są już na sektorze.

15:59 – Murawa wygląda idealnie. Już do rozpoczęcia rozgrzewki cała płyta boiska będzie w cieniu.

16:00 – null Ze spraw technicznych. Wysoka frekwencja to problemy z działaniem internetu na stadionie. Zdjęcia na żywo z trybun i z murawy po pierwszym gwizdku sędziego mogą być wrzucane z opóźnieniem.

16:02 – Piłkarze Lecha rozpoczęli spacer po murawie.

16:05 – Poniżej skład gości. Zaskoczeniem jest Tobiasz + Rosołek w pierwszym składzie.

16:13 – Legia szybko zapoznała się z murawą i zeszła do szatni.

16:15 – Poniżej skład Lecha. Bez większych zaskoczeń.

16:20 – null W ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Jesper Karlstrom.

16:41 – Dwa poziomy Kotła są już pełne.

16:45 – Bramkarze obu drużyn zaczęli rozgrzewkę.

16:46 – null Legia Warszawa jest najdłużej niepokonanym rywalem przez Lecha w Poznaniu spośród przeciwników grających obecnie w Ekstraklasie. Ostatni raz wygraliśmy z Legią u siebie dnia 4 lipca 2020 roku (2:1).

16:48 – null Lech w 2024 roku nie stracił jeszcze gola w ligowym meczu rozegranym w Poznaniu. Dał się pokonać tylko w pucharowym spotkaniu z Pogonią (0:1 po dogrywce).

16:55 – 35 minut przed meczem na III i IV trybunie jest jeszcze sporo wolnych miejsc.

16:58 – Obie drużyny rozpoczęły rozgrzewkę.

17:01 – null Mariusz Rumak jako trener Lecha Poznań w 6 meczach z Legią Warszawa wygrał zaledwie raz (w 2012 roku na wyjeździe 1:0), raz zremisował i 4 razy przegrał (3 razy przy Łazienkowskiej bez zdobycia gola).

17:10 – Trwa rozgrzewka:

null

17:18 – Internet już ledwo działa. Będzie ciężko.

17:19 – Spiker czyta składy.

17:20 – Trybuny już prawie pełne.

17:26 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Stadion wygląda imponująco. Można będzie wrzucić więcej zdjęć, gdy internet ruszy.

17:29 – Jest oprawa o treści „Wstyd” + transparenty „Rutek, Klimczak, Rząsa – zakład utylizacji marzeń” i chu*owy trener nie usprawiedliwia braku ambicji i woli – zapie*dalać!”.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! To po Europę Lechu!
1 min. – Mecz zaczął Lech.
3 min. – Dwa dośrodkowania z prawej strony. Sousa i Velde nie dali rady dojść do piłki i jej opanować.
6 min. – 1:0 dla Legii. Podanie do Wszołka na prawą stronę, Douglas był za daleko od przeciwnika.
7 min. – Lech prowadził grę i szybko stracił bramkę po złym ustawieniu w defensywie.
7 min. – Nie ma gola. Był faul Rosołka na Sousie, Marciniak po obejrzeniu powtórki cofnął bramkę.
11 min. – Akcja Legii lewą flanką zakończona złym uderzeniem Josue z powietrza.
12 min. – null Będzie karny dla Legii. Jeszcze kartka dla Douglasa.
14 min. – Mrozek broni jedenastkę uderzaną przez Josue! Nadal 0:0!
15 min. – null Ale i tak jest 1:0 dla Legii po samobójczej bramce. Co oni robią?

null 16 – 30 minuta

17 min. – Lech jest sparaliżowany.
20 min. – W środku są duże przestrzenie. Legia napędza się z każdą minutą.
22 min. – Rumak usiadł na ławce. I tak odchodzi.
24 min. – Minimalnie niecelny strzał Blazicia po dośrodkowaniu z prawej strony.
26 min. – Na trybunach efektowne racowisko. Internet na stadionie ledwo działa, dlatego na galerią trzeba poczekać.
28 min. – Ciekawie rozwiązany wolny przez Lecha zakończony bardzo złym strzałem Karlstroma.

null Lech Poznań – Legia Warszawa (0:1)

* – 13 minucie Josue nie wykorzystał rzutu karnego (Mrozek obronił)

null Sędziowie VAR: Lasyk, Boniek

null Lech: Mrozek – Pereira, Salamon, Blazić, Douglas – Karlstrom, Murawski, Sousa – Szymczak, Ishak, Velde.

null Rezerwowi: Bednarek, Tomaszewski, Gurgul, Andersson, Czerwiński, Kvekveskiri, Dziuba, Ba Loua.

null Legia: Tobiasz – Pankov, Jędrzejczyk, Kapuadi – Wszołek, Elitim, Celhaka, Josue, Ribeiro – Rosołek, Gual.

null Rezerwowi: Hładun, Rejczyk, Adkonis, Zyba, Ziółkowski, Dias, Urbański, Morishita, Szczepaniak.

null Kapitanowie: Ishak – Josue

null Ustawienia: 1-4-3-3 – 1-3-5-2

null Trenerzy: Rumak – Feio

null Obserwacja „Oko na grę”: Karlstrom

null Stan murawy: Bardzo dobry (równa płyta boiska)

null Pogoda: +18°C, słonecznie

null Miejsce: ENEA Stadion (ul. Bułgarska 17, Poznań)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat)

The post NA ŻYWO: Lech – Legia. Prosto z Bułgarskiej już od 15:45 first appeared on KKSLECH.com.