Wygrana, choć nie bezbolesna

0 9

Chelsea wygrywa kolejne spotkanie - w wyjazdowym meczu z Nottingham Forest sięgnęła po zwycięstwo 3:2 ale jak pokazuje wynik, nie był to spacerek. Trzy punkty ponownie przybliżają londyńczyków do europejskich pucharów, do końca sezonu pozostały już tylko dwa spotkania....

Chelsea znacznie lepiej rozpoczęła sobotnie spotkanie. W 8 minucie ze świetnego podania od Palmera skorzystał Mudryk i zrobiło się 1:0 na korzyść gości.

Niemniej Nottingham Forest wyrównało bardzo szybko, bo już w 16. minucie. Wówczas do piłki posłanej przez Gibbsa-White'a dopadł Boly.

Po zmianie stron sytuacja "The Blues" wyglądała jeszcze gorzej, gdyż to gospodarze przeważali. Słupek obił Yates, następnie zaś Gibbs-White, okazji nie wykorzystał też Wood.

W 71. minucie w poprzeczkę huknął były zawodnik Chelsea, Hudson-Odoi. Bramkę Chelsea udało się odczarować w 75. minucie - był to efekt świetnej akcji ze strony wspomnianych Gibbsa-White'a oraz Hudsona-Odoia, którzy rozmontowali defensywę londyńczyków.

Wydawało się że Chelsea dość sensacyjnie straci trzy punkty. W samej końcówce podopieczni Pochettino zakasali jednak rękawy: w 80. minucie wynik wyrównał Sterling po świetnym strzale z krawędzi pola karnego.
W 82. minucie błysnął Jackson: idealne dośrodkowanie do napastnika posłał niewidziany od pięciu miesięcy James, który urwał się prawą stroną a Jackson dobrze wykończył je główką.