Wielka Sobota z Burnley

0 2

The Blues wciąż walczą o poprawę swojej sytuacji w tabeli - szansą na awans będzie pojedynek z powoli żegnającym się z Premier League beniaminkiem Burnley. Rywal może być jednocześnie dobrym przeciwnikiem 'na rozruch' po międzynarodowej przerwie.

Chelsea miała nie najgorszą passę przed przerwą na mecze reprezentacji: The Blues wyeliminowali z FA Cup Leicester, a wcześniej ograli u siebie Newcastle United.
Po raz ostatni punkty stracili na początku marca na boisku w Brentford.

Obecnie The Blues zajmują jedenaste miejsce w ligowej tabeli, z kolei ich sobotni rywal ma coraz mniejsze szanse na utrzymanie. Burnley brakuje już pięciu punktów do wydostania się ze strefy spadkowej.
Ostatnie tygodnie przyniosły dla tego zespołu dobre wieści, ponieważ udało mu się zdobyć cztery punkty (remisując z West Hamem i wygrywając z Brentford).

Zespoły te zagrają ze sobą po raz drugi w tym sezonie. Jesienią Chelsea nie dała szans Burnley i wygrała na wyjeździe 4:1.
Ekipa z Turf Moor przyjedzie na Stamford Bridge po raz pierwszy od 2021 roku. Wówczas padł niespodziewanie remis 1:1.