Piłka nożna

Lechici w kadrach (listopad 2022) – Gol i pięć występów

017

W listopadzie szanse gry w swoich reprezentacjach narodowych może otrzymać łącznie 12 zawodników trenujących i występujących na co dzień w pierwszym zespole Lecha Poznań. Większość powołanych piłkarzy może wziąć udział w dwóch meczach.

Środa, 16 listopada

W środę, 16 listopada o 18:00 reprezentacja Polski towarzysko podejmowała Chile wygrywając 1:0. Michał Skóraś znalazł się poza kadrą. Wieczorem pierwszy z dwóch listopadowych meczów towarzyskich czekał Mikaela Ishaka, Filipa Dagerstala oraz Jespera Karlstroma. O 20:30 w hiszpańskiej Gironie kadra Szwecji grała z Meksykiem wygrywając 2:1. Karlstrom grał przez 69 minut, Ishak od 69, Dagerstal nie wystąpił.

Czwartek, 17 listopada

Czwartek mógł być intensywnym dnie dla aż 7 lechitów trenujących z pierwszym zespołem. O 17:00 w ZEA kadra Gruzji grała kontrolnie z Marokiem ulegając gładko 0:3. Do 77 minuty na boisku przebywał Nika Kvekveskiri, już w 35 minucie plac opuścił Gio Tsitaishvili. O 18:00 kadra Polski U-21 towarzysko mierzyła się z Chorwatami na wyjeździe i mimo prowadzenia 1:0 przegrała 1:3. Honorową bramkę dla Polaków zdobył Filip Szymczak po asyście Filipa Marchwińskiego. Inni lechici Maksymilian Pingot oraz Krzysztof Bąkowski nie wystąpili.

Również po godzinnie 18:00 w Podgoricy z Czarnogórą towarzysko rywalizował Lubomir Satka. Mecz zakończył się remisem 2:2, rywale Słowaków wyrównali w 6 minucie doliczonego czasu gry. Stoper Lecha Poznań wystąpił w całym spotkaniu.

Piątek, 18 listopada

W piątek o 20:15 pierwszy listopadowy sparing z Czechami U-21 rozegrają Portugalczycy przygotowujący się do przyszłorocznego Euro U-21. Mimo 22 lat Afonso Sousy nasz zawodnik nadal może występować w portugalskiej młodzieżówce, bo grał wcześniej w kwalifikacjach.

Sobota, 19 listopada

Tego dnia o 20:30 obowiązki reprezentacyjne zakończą Mikael Ishak, Jesper Karlstrom i Filip Dagerstal. Szwedzi w Malmo towarzysko zmierzą się z Algierią.

Niedziela, 20 listopada

W niedzielę już o 13:30 w Bratysławie rozpocznie się towarzyskie spotkanie Słowacji z Chile, w którym może wystąpić Lubomir Satka.

Poniedziałek, 21 listopada

21 listopada o 14:45 nasza młodzieżówka zagra na wyjeździe z Turcją U-21. W sparingu mogą wystąpić Krzysztof Bąkowski, Maksymilian Pingot, Filip Szymczak oraz Filip Marchwiński.

Wtorek, 22 listopada

22 listopada to koniec listopadowych obowiązków dla Afonso Sousy. O godzinie 20:15 jego kadra młodzieżowa spotka się kontrolnie z Japonią U-21. Wcześniej o 17:00 czasu polskiego nasza reprezentacja z Michałem Skórasiem w kadrze rozpocznie rywalizację na mundialu, na początek zagra z Meksykiem.

Lechici w reprezentacjach – listopad 2022:

Filip Dagerstal (0), Jesper Karlstrom (1-69) i Mikael Ishak (69-90)
Tow, Szwecja – Meksyk 2:1
Tow, Szwecja – Algieria (sobota, 19 listopada, godz. 20:30)

Nika Kvekveskiri (1-77) i Gio Tsitaishvili (1-35)
Tow, Gruzja – Maroko 0:3

Lubomir Satka (1-90)
Tow, Czarnogóra – Słowacja 2:2
Tow, Słowacja – Chile (niedziela, 20 listopada, godz. 13:30)

Krzysztof Bąkowski (0), Maksymilian Pingot (0), Filip Marchwiński (1-76 + asysta) i Filip Szymczak (1-90 + gol)
Tow, Chorwacja U-21 – Polska U-21 3:1
Tow, Turcja U-21 – Polska U-21 (poniedziałek, 21 listopada, godz. 14:45)

Afonso Sousa
Tow, Portugalia U-21 – Czechy U-21 (piątek, 18 listopada, godz. 20:15)
Tow, Portugalia U-21 – Japonia U-21 (wtorek, 22 listopada, godz. 20:15)

Michał Skóraś (0:0
Tow, Polska – Chile 1:0
MŚ, Polska – Meksyk (wtorek, 22 listopada, godz. 17:00)
MŚ, Polska – Arabia Saudyjska (sobota, 26 listopada, godz. 14:00)
MŚ, Polska – Argentyna (wtorek, 30 listopada, godz. 20:00)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

The post Lechici w kadrach (listopad 2022) – Gol i pięć występów first appeared on KKSLECH.com - KKS Lech Poznań.