Wygrany sparing rezerw. ŁKS II – Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:0

0 15

W kolejnym meczu sparingowym rozegranym w trakcie przerwy zimowej piłkarze rezerw ŁKS-u wygrali 1:0 z Pogonią Nowe Skalmierzyce po bramce Damiana Nowackiego z rzutu karnego.

Czwarta w tabeli grupy II trzeciej ligi Pogoń Nowe Skalmierzyce była już szóstym sparingpartnerem podopiecznych trenerów Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka w trakcie bieżącej przerwy w rozgrywkach. Goście z Wielkopolski okazali się wymagającym rywalem, tym bardziej cieszy że ełkaesiacy potrafili znaleźć na nich sposób.

W pierwszej połowie znacznie więcej działo się pod bramką przyjezdnych, ale pomimo kilku prób (groźnie dwukrotnie uderzał m.in. Piotr Gryszkiewicz) bramkarz Pogoni nie skapitulował, z kolei po drugiej stronie boiska, po kąśliwym strzale z dystansu, świetną interwencją popisał się Aleksander Bobek. Co nie udało się łodzianom przed przerwą, powiodło się w drugiej połowie.

W 78. minucie rezerwy ŁKS-u wywalczyły rzut karny (jeden z graczy gości zagrał piłkę ręką w polu karnym), którego zamienił na zwycięskiego gola pewnym strzałem Damian Nowacki. Dodajmy, że spotkanie zostało rozegrane w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych ze względu na porywisty wiatr.

Druga drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego w ramach przygotowań do rundy wiosennej trzeciej ligi rozegra jeszcze dwa mecze sparingowe. Ełkaesiacy zmierzą się z Sokołem Kleczew i RKS-em Radomsko.

Mecz sparingowy / ŁKS II Łódź – Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:0 (0:0)

• Bramka: 1:0 Damian Nowacki (78 – kar.)
  • Czerwona kartka: Lamine Coulibaly (70)
  • Skład ŁKS II: Aleksander Bobek (60, Tomasz Kucharski) – Jędrzej Zając (46, Jowin Radziński), Damian Nowacki, Szymon Matuszko (46, Artur Sójka), Michał Karlikowski (60, Lamine Coulibaly; 70, Michał Koszur) – Jakub Romanowicz (60, Mateusz Jastrzembski), Piotr Gryszkiewicz (70, Łukasz Włodarczyk), Wiktor Kościuk, Adrian Czypicki (46, Mikołaj Lipień), Dariusz Gmosiński (65, Andrzej Kominiarczyk) – Jakub Piotrowski (70, Adam Król). Trenerzy: Marcin Matysiak i Radosław Pęciak.

The post Wygrany sparing rezerw. ŁKS II – Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:0 appeared first on ŁKS Łódź - oficjalna strona dwukrotnego Mistrza Polski.