Dogrywka: Cracovia – Lech 3:3

0 21

Niedzielny mecz z Cracovią odbija się czkawką aż do teraz. Przez m.in. nietrafione zmiany, brak dyscypliny taktycznej i indywidualne błędy Lech Poznań łatwo stracił 2 punkty i pierwszy raz w tym sezonie aż 3 gole w jednym spotkaniu. Szkoda trudu Mikaela Ishaka oraz Joao Amarala, którzy pod Wawelem zrobili wystarczająco wiele, by Kolejorz zdobył pełną pulę.

Najgorszy okres w meczu: 76-90 min.
Uwagi: 4 strzały, 3 celne, 2 gole i 1 asysta Amarala, 0 wygranych pojedynków przez Marchwińskiego, aż 5 fauli popełnionych na Rebocho, 95% celnych zagrań Karlstroma, wyższe posiadanie piłki przez Lecha w każdym kwadransie I połowy, niższe w każdym kwadransie II odsłony, pierwszy mecz w tym sezonie, w którym Lech stracił aż 3 gole

1-3-4-2-1 przechodzące na 1-3-5-2

Niemczycki – Rapa, Rodin, Jugas – Kakabadze (89.Balaj), Rasmussen, Lusiusz (57.Loshaj), Rocha (57.Siplak) – Hanca, Rakoczy (74.Myszor) – Van Amersfoort.

1-4-2-3-1

Bednarek – Pereira (85.Czerwiński), Satka, Milić, Rebocho – Karlstrom (75.Kvekveskiri), Murawski – Skóraś (61.Kownacki), Amaral (85.Ramirez), Kamiński (75.Marchwiński) – Ishak.

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

77 min. – Na to Maciej Skorża może być naprawdę wściekły. Zawalił mecz zmianami, ale nie popisali się też zawodnicy, którzy np. przy drugiej straconej bramce powinni zachować się o wiele bardziej odpowiedzialnie. Bramka kontaktowa nie padłaby, gdyby lechici w środku pola bardziej zdecydowanie potraktowali piłkarza, który dograł na prawą stronę do Hanki. To i tak nic w porównaniu z tym, co w polu karnym odstawił Milić. Chorwat najpierw myślał, że Myszora przejmie Satka, później odpuścił rezerwowego Cracovii a na końcu nie wiadomo czemu zniżył się przed dośrodkowaną piłką. O co w tym wszystkim chodziło? Nie da się logicznie wytłumaczyć zachowania Chorwata.