Dogrywka: Zagłębie – Lech 2:3

0 15

Mecz z Zagłębiem Lubin należał do najbardziej szalonych, najbardziej emocjonujących spotkań Lecha Poznań w tym sezonie. Pierwsza połowa w każdej formacji była bliska ideału, Lech do przerwy powinien prowadzić nawet 5:0-6:0. Druga odsłona, a konkretnie 2 stracone gole po rzutach rożnych i gra na stojąco od 61 do 74 minuty to już świetny materiał do analizy dla sztabu szkoleniowego Kolejorza.

Najgorszy okres w meczu: 61-75 min.
Uwagi: Aż 29 strzałów Lecha i 71% posiadania piłki w pierwszych 15 minutach, 88% celnych zagrań Czerwińskiego, po 6 strzałów Ishaka i Kamińskiego, po 3 kluczowe podania Ba Loua oraz Czerwińskiego, 10 przechwytów Karlstroma, aż 4 spalone Lecha

1-3-5-2

Hładun – Wójcicki, Kruk, Simić – Chodyna (87.Kłudka), Żubrowski, Łakomy (87.Pakulski), Poręba (58.Starzyński), Zivec – Szysz, Ratajczyk (87.Daniel).

1-4-2-3-1

Bednarek – Czerwiński, Salamon, Milić, Douglas – Karlstrom, Murawski (46.Tiba) – Ba Loua (74.Skóraś), Amaral (74.Kvekveskiri), Kamiński (90+3.Ramirez) – Ishak (90.Sobiech).

Przebiegnięte kilometry przez piłkarzy Lecha Poznań podczas meczu:

(dane fitness zostaną uaktualnione później)

> źródło danych fizycznych

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

81 minuta – To jest niemożliwe! Akcja, która powinna zakończyć się golem rozpoczęła się od dalekiego wykopu Bednarka na połowę Zagłębia, który w tej sytuacji opuścił pole karne udając się bliżej prawej strony. Nasz bramkarz dobrze dostrzegł Skórasia, ten uwolnił się spod opieki rywala, pociągnął z piłką prawą flanką, lekko ściął do środka, po czym zwodem wymanewrował Kruka. Rezerwowy skrzydłowy Lecha dał w niedzielę dobrą zmianę, ta akcja jest tego potwierdzeniem, Skóraś w 81 minucie zrobił wszystko co powinien uczynić boczny pomocnik. Mikael Ishak początkowo też zachował się dobrze, zgubił krycie stoperów, przyjął piłkę, obrócił się z nią i uderzył na bramkę. Szwed miał całą wolną prawą stronę bramki Hładuna a jednak nie umiał trafić w światło bramki! Ostatnie 2 screeny pokazują najlepiej, co zrobił Ishak, jak źle uderzył marnując doskonałą okazję na zamknięcie tego spotkania. Poniższe screeny pokazują, że Szwed wcale nie musiał strzelać. Mógł również podać do świetnie ustawionego Kamińskiego a nawet wycofać piłkę do Kvekveskiriego. Takich sytuacji na wyjazdach nie można marnować! tak klasowy napastnik jak Ishak nie powinien tak niechlujnie zachowywać się pod bramką przeciwnika! Na nasze szczęście udało się wygrać.