Trwa 16. kolejka PKO Ekstraklasy (akt.)

0 24

W piątek, 26 listopada, o godzinie 18:00 na stadionie Piasta w Gliwicach, została zainaugurowana 16. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022. W tej serii spotkań Pogoń po wygranej nad Lechią aż 5:1 została nowym wiceliderem. 1. miejsce utrzymał Lech Poznań.

W piątek o 18:00 na początek 16. kolejki Ekstraklasy gliwicki Piast po 2 kolejnych porażkach wynikiem 0:1 znalazł sposób na Termalikę Nieciecza. Mimo przegrywania do przerwy 0:1 gospodarze wygrali 2:1. W drugim meczu tego dnia Wisła Kraków spotkała się przy Reymonta z będącym na fali Radomiakiem Radom. Beniaminkiem przedłużył zwycięską serię triumfując pod Wawelem 1:0. Dokończenie kolejki tradycyjnie nastąpiło w sobotę oraz w niedzielę. Ze względu na zbliżające się pojedynki w ramach 1/8 finału Pucharu Polski tym razem nie będzie żadnego meczu w poniedziałek.

Na początek sobotnich zmagań już o 12:30 beniaminek Górnik Łęczna po 3 kolejnych remisach tym razem przegrał u siebie z Górnikiem Zabrze 1:2. Później kiepski ostatnio Śląsk przerwał passę Stali Mielec. Goście grający od 41 minuty z przewagą jednego zawodnika nie dali sobie rady ulegając we Wrocławiu wynikiem 1:2. O godzinie 17:30 w jednym z hitów tego weekendu trzecia dotąd Pogoń Szczecin rozbiła Lechię Gdańsk 5:1 i została nowym wiceliderem. Na koniec soboty znajdujący się dotąd w małym dołku Raków Częstochowa przełamał się wygrywając przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin 4:0. Dla „Miedziowych” był to już 7 ligowy mecz bez zwycięstwa.

Niedzielne emocje zaczną się o godzinie 12:30. Wtedy bardzo dobrze punktująca u siebie Wisła Płock spotka się z Cracovią, która w poniedziałek pod wodzą nowego trenera Jacka Zielińskiego wygrała 1:0. Po tym meczu o 15:00 w Derbach Poznania liderujący Lech podejmie przy Bułgarskiej walczącą o utrzymanie Wartę. Na koniec 16. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022 również walcząca o utrzymanie i znajdująca się w strefie spadkowej Legia Warszawa poszuka choćby remisu w konfrontacji z Jagiellonią Białystok.