Ciekawe, że… Przed pucharową środą

0 15

W środę piłkarze ŁKS-u powalczą z Zagłębiem Lubin o awans do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski, lecz zanim o tym meczu garść pucharowych ciekawostek.

• Środowe spotkanie będzie dopiero pierwszym w historii starciem ŁKS-u z Zagłębiem Lubin w Pucharze Polski.
  • ŁKS wygrał 39 starć w 1/16 finału Pucharu Polski, więc jutro szansa na już czterdziesty awans ełkaesiaków do 1/8 finału tych rozgrywek.
  • W XXI wieku łodzianie zdołali sześciokrotnie wyeliminować z rozgrywek Pucharu Polski przedstawiciela ekstraklasy: Górnika Zabrze (w 2001 roku), Górnika Łęczna (2006), Polonię Bytom (2010), Górnika Zabrze (2019), Śląsk Wrocław (2020) i Cracovię (2021).
  • Ośmiu spośród obecnych piłkarzy ŁKS-u zdobyło gola w barwach naszego klubu w Pucharze Polski. Do bramki w tych rozgrywkach trafiali już Pirulo, Michał Trąbka, Antonio Dominguez, Piotr Gryszkiewicz, Samuel Corral, Kelechukwu Ibe-Torti, Jan Sobociński i Piotr Janczukowicz.
  • W środę łodzianie zmierzą się z Zagłębiem Lubin, w barwach którego występowali w przeszłości Maciej Dąbrowski, Jakub Tosik i Marek Kozioł. W zespole „Miedziowych” znajdziemy jednego byłego ełkaesiaka, Adama Ratajczyka.
  • Dwa ostatnie mecze 1/16 finału w dwóch ostatnich edycjach rozgrywek Pucharu Polski ełkaesiacy wygrali 2:0 – w 2019 roku z Górnikiem Zabrze, a w 2020 roku z Unią Janikowo.
  • Ełkaesiacy triumfowali w rozgrywkach Pucharu Polski w 1957 roku, a do finału tych rozgrywek awansowali dwukrotnie. Zagłębie Lubin to z kolei trzykrotny finalista Pucharu Polski (2005, 2006 i 2014).
  • ŁKS po krótkiej przerwie rywalizuje w Pucharze Polski od 2019 roku. Od tego momentu ełkaesiacy rozegrali osiem meczów w Pucharze Polski i zdobyli jedenaście goli (6 w pierwszej połowie, 4 w drugiej połowie i 1 w dogrywce).
  • W XXI wieku trzy mecze z udziałem łodzian w Pucharze Polski rozstrzygnął konkurs rzutów karnych. W 2010 roku ełkaesiacy przegrali w ten sposób z Lechią Gdańsk, a w 2020 i 2021 dzięki lepiej egzekwowanym jedenastkom wyeliminowali Śląsk Wrocław i Cracovię.
  • Tylko jeden piłkarz ŁKS-u z obecnej kadry naszego zespołu zdobył dla ełkaesiaków gola w meczu z Zagłębiem Lubin. W 2020 roku w wygranym ligowym spotkaniu 3:2 na listę strzelców wpisał się Antonio Dominguez.

The post Ciekawe, że… Przed pucharową środą appeared first on ŁKS Łódź - oficjalna strona dwukrotnego Mistrza Polski.