Pod kontrolą. ŁKS II Łódź – Wissa Szczuczyn 6:1

0 14

W 14. kolejce trzeciej ligi rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego pokonały 6:1 Wissę Szczuczyn. Dwa gole dla łodzian zdobyli w niedzielę Łukasz Dynel oraz Aleksander Ślęzak, a na listę strzelców wpisali się również Mateusz Kowalczyk i Mikołaj Lipień.

W środku tygodnia podopieczni trenerów Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka byli bliscy sprawienia niespodzianki w Legionowie i chociaż wówczas koniec końców komplet punktów zgarnął lider, w niedzielę liczyliśmy na to, że łodzianie zrekompensują sobie tamtą stratę, wygrywając z ostatnią w tabeli Wissą Szczuczyn. Cel został zrealizowany z nawiązką, chociaż na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS wynik otworzyli goście.

Strata gola (w 6. minucie bramkę dla przyjezdnych zdobył Karol Buzun) na szczęście nie zdeprymowała ełkaesiaków i już do przerwy cieszyliśmy się z dwubramkowego prowadzenia. Najpierw bowiem, tuż po upływie pierwszego kwadransa, Michał Karlikowski popisał się znakomitym dośrodkowaniem, więc Mateuszowi Kowalczykowi nie wypadało zmarnować tak dogodnej okazji do wyrównania, a w końcówce pierwszej połowy dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Łukasz Dynel. Napastnik rezerw ŁKS-u najpierw wykorzystał dokładne podanie Dariusza Gmosińskiego, a w ostatnich sekundach tej części gry swoją indywidualną akcję zwieńczył celnym strzałem.

Po zmianie stron gospodarze nadal kontrolowali przebieg spotkania i w 60. minucie swoją przewagę udokumentowali czwartym golem. Największa w tym zasługa Jakuba Romanowicza, który wywalczył rzut karny i Aleksandra Ślęzaka, niezawodnego egzekutora jedenastki. Kropkę nad „i” łodzianie postawili w ostatniej minucie meczu. Bramkę na 5:1 zdobył rezerwowy dzisiaj Mikołaj Lipień, który wykorzystał kolejne tego dnia kapitalne podanie Michała Karlikowskiego, natomiast piąte w tym sezonie zwycięstwo beniaminka przypieczętował w doliczonym czasie gry Aleksander Ślęzak (obrońca wykazał się największym sprytem w zamieszaniu pod bramką gości).

Piłkarze rezerw ŁKS-u po czternastu kolejkach rozgrywek trzeciej ligi mają na koncie 17 punktów i zajmują 11. miejsce w tabeli. Podopieczni trenerów Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka w następnej serii spotkań zmierzą się na wyjeździe z Unią Skierniewice.

14. kolejka III ligi / ŁKS II Łódź – Wissa Szczuczyn 6:1 (3:1)

• Bramka: 0:1 Karol Buzun (6), 1:1 Mateusz Kowalczyk (17), 2:1 Łukasz Dynel (35), 3:1 Łukasz Dynel (45), 4:1 Aleksander Ślęzak (60 – kar.), 5:1 Mikołaj Lipień (90), 6:1 Aleksander Ślęzak (90+)
  • Sędzia: Kamil Zator (Kluczbork)

Składy:

• ŁKS II: Aleksander Bobek – Marcel Wszołek, Aleksander Ślęzak, Damian Nowacki, Michał Karlikowski, Dariusz Gmosiński (66, Mateusz Jastrzembski), Mateusz Kowalczyk (56, Jan Kuźma), Artur Sójka, Jakub Romanowicz (66, Mikołaj Lipień), Jędrzej Zając (81, Adam Król), Łukasz Dynel (81, Bartosz Bargiel). Trenerzy: Marcin Matysiak i Radosław Pęciak.
  • Wissa (wyjściowa „11”): Hubert Gostomski – Krystian Maciejuk, Wojciech Zalewski, Emil Łupiński, Mariusz Łapiński, Łukasz Tercjak, Karol Buzun, Dariusz Kortykowski, Kamil Sakowicz, Patryk Koncewicz, Jakub Tomar. Trener: Marcin Gałązka.

The post Pod kontrolą. ŁKS II Łódź – Wissa Szczuczyn 6:1 appeared first on ŁKS Łódź - oficjalna strona dwukrotnego Mistrza Polski.