Lechici w kadrach – wrzesień 2021 (kolejny mecz Satki)

0 5

W dniach 1-8 września szansę gry w swoich reprezentacjach może otrzymać łącznie czterech powołanych zawodników Lecha Poznań trenujących na co dzień z pierwszym zespołem. Każdego z piłkarzy Kolejorza czekają mecze o stawkę.

Środa, 1 września

Lubomir Satka rozegrał 90 minut w meczu eliminacji Mistrzostw Świata, Słowenia – Słowacja 1:1. Obrońca Lecha Poznań grał na środku obrony. Słowacy są na 3. miejscu w swojej grupie.

Czwartek, 2 września

W czwartek o 20:45 biało-czerwoni w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata pokonali w Warszawie kadrę Albanii 4:1 i zostali wiceliderem swojej grupy. Jakub Kamiński nie zadeiutował.

Piątek, 3 września

Już o godzinie 16:00 zaczął się wyjazdowy mecz Polski do 21 z Łotwą w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy U-21. Polacy wygrali w nim 2:0, pierwszą bramkę zdobył Michał Skóraś, który grał przez 89 minut. W 90 minucie na boisku pojawił się Filip Marchwiński.

Sobota, 4 września

Wieczorem o godzinie 20:45 kadra Słowacji rozegrała drugi wrześniowy mecz w eliminacjach do mundialu. Słowacy z Lubomirem Satką (grał przez 90 minut) ulegli u siebie Chorwacji 0:1 tracąc gola w 87 minucie gry. Po tej porażce reprezentacja obrońcy Lecha Poznań zajmuje dopiero 4. miejsce w swojej grupie.

Niedziela, 5 września

O godzinie 20:45 podopieczni Paulo Sousy zagrają w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata z San Marino na wyjeździe. Być może wystąpi w tym meczu Jakub Kamiński.

Wtorek, 7 września

Tego dnia o 20:00 w Lublinie kadra Polski U-21 zmierzy się z Izraelem. W drugim wrześniowym meczu eliminacji do Mistrzostw Europy U-21 mogą zagrać Filip Marchwiński i Michał Skóraś. Również 7 września o godzinie 20:45 w kwalifikacjach do mundialu Słowacja z Lubomirem Satką w kadrze zmierzy się u siebie z Cyprem.

Środa, 8 września

8 września obowiązki reprezentacyjne zakończy Jakub Kamiński. Polacy o 20:45 w eliminacjach do Mistrzostw Polski zagrają na Stadionie Narodowym w Warszawie z Anglią.

Cała czwórka lechitów ćwicząca na co dzień pod okiem Macieja Skorży powróci do klubu w czwartek, 9 września opuszczając tym samym sobotni, zamknięty sparing z Zagłębiem Lubin. Lech Poznań do ligowych zmagań po wrześniowej przerwie na kadrę wróci dopiero w niedzielę, 12 września. Tego dnia o godzinie 17:30 zmierzy się na wyjeździe z Rakowem Częstochowa.

Lechici w reprezentacjach – wrzesień 2021

Lubomir Satka (1-90 i 1-90)
eMŚ, Słowenia – Słowacja 1:1
eMŚ, Słowacja – Chorwacja 0:1
eMŚ, Słowacja – Cypr (wtorek, 7 września, godz. 20:45)

Jakub Kamiński (0)
eMŚ, Polska – Albania 4:1
eMŚ, San Marino – Polska (niedziela, 5 września, godz. 20:45)
eMŚ, Polska – Anglia (środa, 8 września, godz. 20:45)

Michał Skóraś (1-89) i Filip Marchwiński (90-90)
eMME, Łotwa – Polska 0:2
eMME, Polska – Izrael (wtorek, 7 września, godz. 20:00)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

The post Lechici w kadrach – wrzesień 2021 (kolejny mecz Satki) first appeared on KKSLECH.com - KKS Lech Poznań - Serwis nieoficjalny.