Sparing: Lech – Zagłębie 3:1

0 18

O godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Parkowej 46 w Opalenicy, początek pierwszego z pięciu meczów kontrolnych Lecha Poznań w trakcie letnich przygotowań do rundy jesiennej sezonu 2021/2022. Dziś rywalem Kolejorza jest Zagłębie Lubin. Wszystkich kibiców zapraszamy do śledzenia naszego mini-raportu na żywo z tego sparingu, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

Aby widzieć wprowadzane przez nas zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy. Lech gra w systemie 4-3-3 z Wilakiem na lewym skrzydle, z Kamińskim na lewej obronie i ze Skrzypczakiem na stoperze.
null 1 min. – Jedna zmiana w porównaniu z awizowanym składem – Skóraś za Marchwińskiego, na “10” powędrował Amaral.
4 min. – Od początku dużo fauli i strat.
5 min. – Dobra interwencja Rogne, który wybił piłkę.
8 min. – null Indywidualny rajd Amarala środkiem pola po stracie Zagłębia. Płaski strzał Portugalczyka minął prawy słupek bramki lubinian. Z tej akcji powinien być gol.
11 min. – Dobra prostopadła piłka Pereiry do Skórasia. Jego podanie w pole karne zostało zablokowane.
14 min. – null Dobra informacja z finału CLJ U-17. Lech prowadzi z SMS-em 1:0.

null 16 – 30 minuta

18 min. – A tymczasem w Opalenicy optyczną przewagę ma Lech. Tak jak w lidze na razie nic z niej nie wynika.
19 min. – null Rogne już się połamał. Musiał opuścić boisko, za niego wszedł Crnomarković.
21 min. – W tej chwili Lech gra na stoperze ze Skrzypczakiem i z Crnomarkoviciem. Z takimi zawodnikami ciężko byłoby powtórzyć nawet 11. miejsce w lidze. Na szczęście to tylko sparing.
23 min. – 1:0 dla Lecha. Dwójkowa akcja Amarala z Ishakiem, Szwed wypuścił Amarala, który trochę wygonił się z piłką, ale zdołał nabić bramkarza. Forenc niefortunną interwencją zdobył samobójczego gola.

null Forenc – sam.
null Amaral

27 min. – null Planowana zmiana taktyczna. Borowski za Wilaka.
28 min. – Świetne dośrodkowanie Pereiry. Piłkę efektownie przyjął Amaral, który mocnym uderzeniem z powietrza pokonał bramkarza. 2:0.

null Amaral
null Pereira

30 min. – Niecelna główka Ishaka po dośrodkowaniu Borowskiego.

null 31 – 45 minuta

33 min. – Zagłębie nic nie gra. Lech jest szybszy, lepiej zorganizowany w środku pola, bardzo szybko wyprowadza swoje kontry.
36 min. – Dalekie zagranie Tiby, piłkę miał Ishak, który z ostrego kąta nie dał rady pokonać Forenca.
37 min. – null W Ząbkach w finale CLJ U-17 już 1:1. Krótko po szansie dla Lecha na 2:0 padła wyrównująca bramka …
42 min. – Najlepsza okazja dla rywala. Bednarek broni strzał Wójcickiego.
45 min. – Do przerwy 2:0. Skład na II połowę będzie inny.

null 46 – 60 minuta

46 min. – null W przerwie 9 zmian (skład poniżej). Zostali tylko Crnomarković i Kamiński.
51 min. – Efektowna strata Muhara i jeszcze “lepsza” pogoń za piłką. Co ten facet tutaj robi?!
55 min. – Tempo po przerwie mocno spadło.
55 min. – Mocne uderzenie z problemami wybronił Van der Hart.
60 min. – null W finale CLJ U-17 nadal 1:1. 55 minuta gry.

null 61 – 75 minuta

61 min. – Lech mimo zmian ma kontrolę nad meczem. Nawet w tym składzie z Muharem w środku próbuje grać piłką.
66 min. – Nic się nie dzieje. Nie ma akcji z obu stron.
67 min. – Dwa zmarnowane kornery przez Zagłębie.
69 min. – Groźny rzut wolny w wykonaniu rywala. Piłkę do dośrodkowaniu wyłapał ostatecznie Van der Hart.
71 min. null Zmiana powrotna – Skóraś za Klupsia. Wszedł jeszcze Kozubal za Kamińskiego.
72 min. – W Lechu panuje totalny chaos taktyczny, było już wiele zmian pozycji.

null 76 – 90 minuta

77 min. – Od paru minut Zagłębie więcej utrzymuje się przy piłce. Rywal jest dziś bardzo słabo dysponowany.
80 min. – 3:0 jak na sparingu. Długa piłka Karlstroma na środek do Ramireza, którego nikt nie krył. Hiszpan na spokoju przelobował bramkarza strzelając bramkę na wielkim luzie.

null Ramirez
null Karlstrom

82 min. – Zagłębie wywalczyło rzut karny. Niezdecydowany był Czerwiński i Muhar. Rywala dość przypadkowo sfaulował Ramirez.
83 min. – null Zivec trafia z 11 metrów. 3:1 dla Lecha.
84 min. – null Tymczasem w Ząbkach młodzi lechici grają podobnie jak ich koledzy z zespołu U-15. Tamta drużyna w końcówce prowadziła 1:0 a nie remisowała 1:1. Pora się obudzić.
86 min. – W Opalenicy przed nami ostatnie 4 minuty. Mimo niedawnej bramki Zagłębie jest bardzo słabo dysponowane, kilka dni temu przegrało z Pogonią nawet 0:3.
87 min. – Niecelny strzał Zivca. Rywal, który nic nie gra mógł zdobyć 2 gola.
90 min. – Koniec. Lech – Zagłębie 3:1. W sobotę o 15:00 przy Bułgarskiej rywalem w sparingu będzie Lechia Gdańsk. Więcej na temat dzisiejszego sparingu napiszemy wkrótce w pomeczowych wnioskach.

null Pierwszy letni sparing 2021, środa, 30 czerwca, godz. 17:00
null KKS Lech Poznań – KGHM Zagłębie Lubin 3:1 (2:0)

null Bramki: 23.Forenc – sam. 28.Amaral 80.Ramirez – 83.Zivec – k.

null Asysty: 1:0 – Amaral 2:0 – Pereira 3:0 – Karlstrom

null Żółte kartki:

null Skład Lecha (I połowa): Bednarek – Pereira, Skrzypczak, Rogne (19.Crnomarković), Kamiński – Murawski, Amaral, Tiba – Skóraś, Ishak, Wilak (27.Borowski).

null Skład Lecha (II połowa): Van der Hart – Czerwiński, Salamon, Crnomarković, Milić – Karlstrom, Ramirez, Muhar – Klupś (71.Skóraś), Johannsson, Kamiński (71.Kozubal).

null Kapitanowie Lecha: Rogne, Van der Hart

null Trenerzy: Skorża – Sevela

null Stan murawy: Dobry (równa płyta boiska)

null Pogoda: +21°C, pogodnie, wietrznie

null Miejsce: Stadion Miejski (ul. Parkowa 46, Opalenica)