Piłka nożna

Porażka na koniec. Skalnik Sulejów – ŁKS II Łódź 2:0

0 11

Rezerwy ŁKS-u w ostatniej kolejce rozgrywek czwartej ligi poniosły dopiero pierwszą w tym sezonie porażkę. W sobotę Skalnik Sulejów pokonał łodzian 2:0.

Ełkaesiacy przystąpili do meczu w mocno przemeblowanym składzie. Zabrakło zmagającego się z urazem Aleksandra Ślęzaka oraz Artura Sójki (pauzował ze względu na nadmiar żółtych kartek). Nieobecni byli też zawodnicy z szerokiej kadry pierwszego zespołu, którzy już w przyszłym tygodniu rozpoczną przygotowania do pierwszoligowego sezonu pod okiem trenera Kibu Vicuni. W związku z tym w kadrze meczowej znalazło się miejsce dla kilku zawodników z ŁKS III, którzy w miniony wtorek wywalczyli awans do ligi okręgowej.

Podopieczni trenerów Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka szybko przejęli inicjatywę i narzucili swoje tempo, jednak żadnej z wypracowanych sytuacji nie zdołali zamienić na bramkę. Co gorsza, w 27. minucie skuteczny cios wyprowadzili gospodarze. We własnym polu karnym Stanisław Lasota zagrał piłkę ręką, więc sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę pewnym strzałem zamienił Dariusz Dutkiewicz. Ełkaesiacy ruszyli do odrabiania strat, ale na przerwę zeszli z jednobramkową stratą.

W drugiej połowie gospodarze zaskoczyli defensywę łodzian raz jeszcze. Dominik Jęcek wykorzystał sytuację “sam na sam” z Tomaszem Kucharskim i podwyższył prowadzenie dla Skalnika. Goście ambitnie dążyli do zmiany wyniku i zdobycia kontaktowej bramki, ale nie zdołali sforsować defensywy Skalnika, więc wynik nie uległ zmianie. To dopiero pierwsza w tym sezonie porażka rezerw w IV lidze. Już w przyszłym ełkaesiaków zobaczymy na boiskach trzeciej ligi.

38. kolejka IV ligi / Skalnik Sulejów – ŁKS II Łódź 2:0 (1:0)

• Bramki: 1:0 Dariusz Dutkiewicz (27-karny), 2:0 Dominik Jęcek (53)
  • Skład ŁKS II: Tomasz Kucharski – Piotr Tazbir, Mieszko Lorenc, Stanisław Lasota, Michał Karlikowski – Jędrzej Zając (60, Jakub Piela), Mikołaj Lipień (70, Bartosz Bargiel), Adrian Czypicki, Jakub Romanowicz (80, Dawid Lebkuchen), Dariusz Gmosiński (60, Łukasz Włodarczyk) – Maciej Radaszkiewicz. Trenerzy: Marcin Matysiak i Radosław Pęciak.

Autor: Mateusz Żegota

The post Porażka na koniec. Skalnik Sulejów – ŁKS II Łódź 2:0 appeared first on ŁKS Łódź - oficjalna strona dwukrotnego Mistrza Polski.