Bez zaskoczenia. Standard – Lech 2:1

0 8

O godzinie 21:00 na Stade Maurice Dufrasne w Liege, początek meczu 4. kolejki grupy D piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2020/2021, pomiędzy zespołem Standardu Liege a drużyną Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego raportu meczowego na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Przed meczem Standard Liege – Lech Poznań (26.11.2020):

Raport NA ŻYWO z wydarzeń na boisku:

Aby widzieć wprowadzane przez nas zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

1 – 15 minuta

3 min. – Pierwsza akcja Lecha. Prostopadła piłka Ramireza do Ishaka, szybszy był Bodart.
6 min. – Pierwszy strzał w tym meczu. Z daleka próbował Raskin, który posłał piłkę obok bramki.
8 min. – Lech próbuje grać swoją piłkę. Standard także, w dodatku stosuje wysoki pressing.
10 min. – Rangers – Benfica 1:0. Zły wynik.
13 min. – A w Liege na razie spokojny mecz.

16 – 30 minuta

16 min. – Efektowna akcja Standardu zakończona celnym strzałem Faia. Bednarek uratował Lecha przed golem.
19 min. – Ładna akcja Lecha Poznań. Niestety kolejny raz Bodart nawet nie interweniował.
23 min. – Lechici minimalnie dłużej utrzymują się przy piłce.
26 min. – W kartkach na razie 1 do 1. Obecnie nie widać, kto gra na co dzień w Jupiler League a kto w słabej Ekstraklasie.
27 min. – Dobra interwencja Bednarka po strzale Oulare z powietrza.
29 min. – Niezłe dośrodkowanie Gavorego z lewej strony do którego nikt nie doszedł.
30 min. – Standard zyskuje przewagę.

31 – 45 minuta

32 min. – Efektowny strzał Oulare, który był niecelny. Po chwili Oulare uderzał już celnie.
36 min. – Niezłe dośrodkowanie Ramireza z rożnego.
36 min. – Lech próbuje opanować grę. W ostatnich minutach miał trochę problemów.
37 min. – Tiba ucierpiał, ale chyba będzie mógł grać dalej.
40 min. – Tym razem dośrodkowanie prawą nogą Gavorego. Piłka przeleciała przez Rogne, lecz za nim dobrze interweniował Bednarek.
45 min. – Znów groźny w powietrzu Oulare. Rosły napastnik sprawia nam dzisiaj wiele problemów.
45+1 min. – Ishak! Groźny strzał Szweda, choć znów niecelny.
45+2 min. – Oulare już nas nie będzie nękał. Właśnie wyleciał za drugą żółtą kartkę!

46 – 60 minuta

49 min. – Lech już gra żywiej i stosuje pressing.
52 min. – Poznaniacy stosują atak pozycyjny. Na razie niewiele z tego wynika.
54 min. – Niecelna główka Ishaka. Lechici tak jakby jakby łapią rytm rozkręcając się.
56 min. – W dobrej sytuacji znalazł się Sykora, który został przyblokowany przez Sykorę.
56 min. – Tym razem Tiba próbował zagrywać pod bramkę. Szybszy był Bodart.
59 min. – Ajjj! Było blisko, niestety wszystko zbyt lekkim strzałem popsuł Sykora.
59 min. – Natychmiastowa odpowiedź Lecha. Strzał Cimirota sparował Bednarek!

61 – 75 minuta

61 min. – GOOOOOOL!!!!! Puchacz odzyskał piłkę na lewej stronie, efektownie podał Ramirez, Ishak strzelił z ostrego kąta i trafiając tuż przy słupku zdobył bramkę. 1:0!

63 min. – Fatalna strata w środku pola Tiby, Standard wyszedł z kontrą środkiem, piłkę na lewej stronie otrzymał jeden z piłkarzy. Jego uderzenie źle sparował Bednarek, z bliska wyrównał Tapsoba. 1:1.
67 min. – Lech ponownie atakuje.
72 min. – Czas poznaniakom ucieka. 1 punkt to mało.
73 min. – Dwa uderzenia Modera z wolnego w mur.

75 min. – Gramy po dziesięciu. Crnomarković wyleciał. Taki faul trzeba było popełnić w niedzielę a nie teraz.

76 – 90 minuta

80 min. – Tempo meczu spadło. Mimo tego Lech prowadzi grę.
81 min. – Znów pachnie golem dla rywala w końcówce. W drugim meczu Rangers – Benfika 2:1.
84 min. – W Glasgow 2:2. Tymczasem w Liege lechici przestali już przeważać.
88 min. – Butko odpuścił rywala, który oddał minimalnie niecelny strzał głową. Bednarek tylko odprowadził piłkę wzrokiem.
90 min. – Jeszcze 3 minuty.
90+3 min. – Standard strzela gola w 93 minucie. 2:1. Sędzia kończy mecz. “Gratulacje”.

4. kolejka grupy D Ligi Europy 2020/2021, czwartek, 26 listopada, godz. 21:00
Royal Standard de Liege – KKS Lech Poznań 2:1 (0:0)

Bramki: 63.Tapsoba 90+3.Laifis – 61.Ishak

Asysty: 1:0 – Ramirez

Żółte kartki: Oulare, Balikwisha, Raskin, Boljević – Crnomarković, Butko, Kravets

Czerwone kartki: 45+2 min. – Oulare (za drugą żółtą) – 75 min. – Crnomarković (za drugą żółtą)

Sędzia: Petr Ardeleanu (Czechy)

Widzów: (bez udziału publiczności)

Standard: Bodart – Fai, Laifis, Dussenne, Gavory (76.Jans) – Cimirot, Bokadi (46.Boljević), Raskin (76.Bastien) – Lestienne (46.Tapsoba), Oulare, Balikwisha (76.Avenatti).

Rezerwowi: Gillet, Henkinet, Jans, Bastien, Sissako, Pavlović, Sylestre, Shamir, Boljević, Tapsoba, Cop, Avenatti.

Lech: Bednarek – Butko, Rogne, Crnomarković, Puchacz – Tiba (78.Marchwiński), Moder (78.Satka) – Skóraś (64.Czerwiński), Ramirez, Sykora (64.Kravets) – Ishak (83.Kacharava).

Rezerwowi: Malenica, Czerwiński, Satka, Kravets, Muhar, Marchwiński, Klupś, Kacharava.