Wygrana z Newcastle

0 5

Newcastle uległ Chelsea 0:2 (0:1) w meczu 9. kolejki Premier League. Londyńczycy dzięki temu zwycięstwu awansowali na pierwsze miejsce w tabeli ligi angielskiej. Tammy Abraham zdobył bramkę w swoim trzecim spotkaniu z rzędu w barwach The Blues.
Chelsea przystępowała do dzisiejszego meczu w roli faworyta. Już w pierwszych minutach zaczęli zagrażać bramce przeciwnika, ale dwukrotnie bardzo dobrze ze swoich obowiązków wywiązał się Karl Darlow, zapobiegając utracie bramki.
W 10. minucie angielski bramkarz musiał jednak skapitulować. Samobójcze trafienie zdobył wtedy Ferandez. Piłkę w pole karne dośrodkował wtedy Mount, a Argentyńczyk, pod presją przeciwnika, niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, otwierając tym samym wynik meczu.
Chelsea zdominowała także drugą odsłonę spotkania, choć przewaga Londyńczyków nie była już aż tak widoczna jak w pierwszej połowie. Jedną z akcji doskonale wykończył w 65. minucie Abraham. Młody wychowanek The Blues otrzymał dobre podanie od Wernera w pole karne i uderzeniem w kierunku bliższego słupka wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 0:2.
Sroki po utraconej bramce starały się odrobić wynik, ale każda ich próba nie przynosiła oczekiwanego rezultatu. Tammy Abraham po raz kolejny potwierdza dobrą dyspozycję, zdobywając bramkę w trzecim z rzędu spotkaniu w barwach The Blues.