Zgaszony znicz. Znicz – Lech 2:3

0 3

O godzinie 20:00 na stadionie MZOS Znicz w Pruszkowie, początek meczu 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2020/2021, pomiędzy drużyną Znicza Pruszków a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Przed meczem Znicz Pruszków – Lech Poznań (02.11.2020):

Raport NA ŻYWO z wydarzeń na boisku:

Aby widzieć wprowadzane przez nas zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

1 – 15 minuta

2 min. – Lepiej zaczął Znicz. Dwie akcje prawą stroną spowodowały trochę chaosu.
4 min. – Bardzo nerwowy początek w wykonaniu poznaniaków.
8 min. – Na razie wyrównany mecz. Jeden zablokowany strzał oddał Skóraś.
9 min. – Kravets ładnie wypuścił Sykorę, którego strzał obronił Jurczak!
12 min. – Uderzenie Awwada z daleka ponownie szczęśliwie broni bramkarz.
14 min. – Fatalny strzał Ramireza z daleka. Powinien podać na prawą stronę.

16 – 30 minuta

16 min. – Znowu Ramirez i znów niecelnie. Lech w tym meczu oddał już 4 strzały z daleka z czego 2 były celne.
18 min. – 1:0! Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne, piłkę przypadkowo zgrał Kacharava, a piłkę mocnym strzałem pod poprzeczkę wpakował Awwad.

20 min. – Ponownie Awwad. Tym razem Izraelczyk nie trafił w bardzo dobrej sytuacji.
21 min. – Znicz zamknięty we własnym polu karnym.
22 min. – W końcu goście wyszli za połowę. Dobra interwencja Crnomarkovicia.
25 min. – Kolejny strzał, tym razem z woleja uderzył Kacharava. Widać różnicę 2 klas.
28 min. – Z tak dobrą grą brakuje tylko 2 gola dla Lecha. Wtedy będzie już po meczu.
28 min. – … 1:1. Znów te nieszczęsne stałe fragmenty gry. Dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego, do siatki z bliska trafił Wichtowski.
30 min. – Gra poznaniaków daje nadzieję na wyjście na prowadzenie jeszcze przed przerwą. Oby Lech nie spuścił z tonu.

31 – 45 minuta

34 min. – Dobra interwencja Wichtowskiego zapobiegła oddaniu strzału przez lechitę.
37 min. – Od paru minut brakuje strzałów. Z optycznej przewagi Kolejorza niewiele wynika.
39 min. – Awwad szukał podania do Skórasia. Pomysł dobry tylko wykonanie złe.
40 min. – Bochenek urwał się prawą stroną i niewiele brakowało, aby to niespodziewanie Znicz zdobył gola. Tak nie można grać.
41 min. – Jurczak ratuje Znicz po główce Kacharavy!
45 min. – Lech ponownie zamknął Znicz na połowie.

46 – 60 minuta

47 min. – Efektowna akcja Sykory na lewej flance, który wywalczył rożny.
50 min. – 2:1! Dwie akcje Lecha skrzydłami, na końcu piłka trafiła na około 25 metr do Ramireza, który uderzeniem z powietrza wpakował piłkę w samo okienko! Piękna bramka.

53 min. – Ajjj niewiele brakowało, by Ramirez zdobył kolejnego gola z daleka. Tym razem po rykoszecie.
56 min. – Lech po przerwie gra prostą piłkę. Podanie na bok i wrzutka w pole karne.
59 min. – GOL! 3:1! Obrońca Znicza źle wyskoczył do piłki, z akcją popędził Sykora, który mógł strzelać, ale wolał podać do Ramireza.

61 – 75 minuta

61 min. – Bardzo zła główka Klupisa po dobrym dośrodkowaniu Czerwińskiego.
66 min. – Lech gra na dużym spokoju.
69 min. – Już tylko 3:2 dla Kolejorza. Po zmianach Lech zupełnie się pogubił. Znicz rozklepał obronę i zdobył gola.
71 min. – Przez głupie zmiany Żurawia czeka nas teraz nerwówka. Lech za szybko uwierzył w wygraną, teraz będzie bronił wyniku dwoma juniorami.
75 min. – Mecz stał się wyrównany.

76 – 90 minuta

79 min. – Kontra Lecha zakończona złym uderzeniem Puchacza z prawej nogi.
82 min. – Awwad trafia do siatki po wrzutce Klupsia, ale nie ma gola, był spalony.
85 min. – Będzie wolny dla Lecha z dobrego miejsca.
85 min. – Awwad trafia z głowę jednego z obrońców.
87 min. – Jeszcze parę minut. Lech prowadzi grę.
90+3 min. – Koniec. Lech w 1/8 finału.

1/16 Pucharu Polski 2020/2021, poniedziałek, 2 listopada, godz. 20:00
MKS Znicz Pruszków – KKS Lech Poznań 2:3 (1:1)

Bramki: 28.Wichtowski 68.Zagórski – 18.Awwad 50 i 59.Ramirez

Asysty: 1:0 – Kacharava 2:1 – Sykora 3:1 – Sykora

Żółte kartki: Zagórski, Wichtowski – Muhar, Puchacz

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)

Widzów: (bez udziału publiczności)

Znicz: Jurczak – Bochenek, Wichtowski, Baran, Drobnak – Rackiewicz (80.Tarnowski), Pomorski (59.Hrnicar), Machalski, Kubicki (66.Zjawiński) – Szymański (66.Zagórski), Gabrych.

Rezerwowi: Misztal, Flakowski, Grabowski, Proczek, Tarnowski, Hrnciar, Zagórski, Zjawiński.

* – Marchwiński przewidywany do gry w pierwszym składzie doznał kontuzji podczas rozgrzewki. Zastąpił go Ramirez

Lech: Malenica – Skóraś (46.Czerwiński, 66.Borowski), Dejewski, Crnomarković, Kravets (46.Puchacz) – Muhar, Ramirez (66.Niewiadomski) – Klupś, Awwad, Sykora – Kacharava.

Rezerwowi: Bednarek, Czerwiński, Niewiadomski, Borowski, Rogne, Puchacz, Wilak.