Bez atutów. Rangers – Lech 1:0

0 3

O godzinie 21:00 czasu polskiego (20:00 lokalnego) na Ibrox Stadium w szkockim Glasgow, początek meczu 2. kolejki grupy D piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2020/2021, pomiędzy drużyną Rangers FC a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Przed meczem Rangers FC – Lech Poznań (29.10.2020):

Raport NA ŻYWO z wydarzeń na boisku:

Aby widzieć wprowadzane przez nas zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

1 – 15 minuta

1 min. – Pierwsza wrzutka z lewej strony, pierwsza główka Rogne, który wybił piłkę na róg.
5 min. – Bardzo spokojne pierwsze minuty. Nic się nie dzieje.
6 min. – Strzał Ramireza z około 30 metrów minął bramkę.
8 min. – Już w pierwszych minutach widać kto ma więcej piłkarskiej jakości. Akcje Rangersów skrzydłami są bardzo groźne.
10 min. – Szybka kontra Puchacza lewą flanką, który na końcu nie dograł piłki do partnerów.

16 – 30 minuta

16 min. – Na razie typowy mecz walki na mokrym boisku. Ishak zarobił już kartkę.
18 min. – Rangers gra wysokim pressingiem. Lechici muszą uważać, jeden błąd przy wyprowadzaniu piłki i od razu może być gol.
20 min. – Celny strzał Arfielda dobrze wybronił Bednarek.
23 min. – Dwa stałe fragmenty gry zmarnowane przez poznaniaków.
25 min. – Błąd Rogne po dośrodkowaniu z lewej strony. Roof uderzał przewrotką robiąc to źle.
28 min. – Strzał? dośrodkowanie? Modera minęło bramkę. Lech z przodu jest na razie bardzo niemrawy.
29 min. – Następny zmarnowany korner przez Lecha. Za łatwo, za łatwo.

31 – 45 minuta

34 min. – Minuty mijają, w Glasgow nadal niewiele się dzieje. Mecz rozgrywany w typowo brytyjskiej pogodzie toczy się głównie w środku pola, gdzie walki nie brakuje.
37 min. – Poznaniacy od kilkunastu minut mają ten mecz pod kontrolą. Niestety sami z przodu niewiele potrafią wykreować. Szkoci są bardzo dobrze zorganizowani.
43 min. – Pierwsze zagrożenie Rangersów od kilkunastu minut. Dwa razy uderzał Davis.
43 min. – Niecelne uderzenie Ishaka po podaniu z prawej strony Czerwińskiego.
45 min. – Niecelny strzał Modera z rzutu wolnego. Stałe fragmenty w ofensywie są kiepskie od dłuższego czasu.

46 – 60 minuta

46 min. – Dobra kontra Lecha po której żółtko zobaczył Barisić.
47 min. – Ajjjjj! Świetna akcja Lecha prawą stroną, Czerwiński podał w pole karne, gdzie do piłki nie doszedł Skóraś.
51 min. – Lech przeważa.
53 min. – Niecelna główka Rogne. Lech po przerwie naprawdę może się podobać. Przynajmniej na ten moment.
60 min. – Szkoda, że nie ma Tiby. Z nim Lech mógłby wyglądać dobrze a tak jest tylko solidny.
60 min. – Bomba Arfielda z daleka minęła naszą bramkę.

61 – 75 minuta

65 min. – Rangersi przyspieszyli. Nagle zaczęli mocno przeważać.
68 min. – Trudny okres po meczu. Lech cofnięty.
68 min. – I stało się. Dośrodkowanie Barisicia z lewej strony, głową do siatki Morelos. 1:0 dla Rangers.

72 min. – Rangers po wyjściu na prowadzenie przestało już tak mocno napierać na naszą bramkę.
75 min. – Lech nie ma nic do stracenia. Pora zaatakować i oddać w końcu celny strzał.

76 – 90 minuta

80 min. – Niecelna główka Marchwińskiego po dośrodkowaniu Czerwińskiego.
84 min. – Dobre podanie Sykory do Ishaka, którego uprzedził obrońca.
87 min. – Rangersi doskonale ustawiają się w defensywie. Stworzenie sobie dobrej okazji będzie trudne.
90 min. – Doliczone 3 minuty.
90+3 min. – Koniec. W ofensywie zabrakło atutów.

2. kolejka grupy D Ligi Europy 2020/2021, czwartek, 29 października, godz. 21:00
Rangers FC – KKS Lech Poznań 1:0 (0:0)

Bramki: 68.Morelos

Żółte kartki: Barisić, Goldson – Ishak

Sędzia: Kristo Tohver (Estonia)

Widzów: (bez udziału publiczności)

Rangers: McGregor – Tavernier, Goldson, Balogun, Barisić – Davis, Kamara, Arfield (81.Jack) – Hagi (69.Aribo), Roofe (63.Morelos), Kent (81.Barker).

Rezerwowi: McLaughin, Bassey, Herlander, Zungu, Patterson, Barjonas, Barker, Stewart, Jack, Aribo, Itten, Morelos.

Lech: Bednarek – Czerwiński, Satka, Rogne, Kravets – Moder, Marchwiński (82.Awwad) – Skóraś (74.Sykora), Ramirez (88.Kacharava), Puchacz – Ishak.

Rezerwowi: Malenica, Dejewski, Muhar, Sykora, Klupś, Awwad, Kacharava.