Piłka nożna

Piach. Lech – Cracovia 1:1

0 9

O godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek meczu 8. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2020/2021, pomiędzy zespołem Lecha Poznań a drużyną Cracovii Kraków. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Przedmeczowy raport NA ŻYWO:

Aby widzieć wprowadzane przez nas zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

16:07 – Dzień dobry z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Dziś gramy z Cracovią, której jest szansa odskoczyć na 6 punktów. TYLKO zwycięstwo!

16:10 – Lechici odbyli już krótki spacer po nieźle wyglądającej murawie. Na stadion dojechali także goście.

16:16 – Od paru minut poniżej znajduje się skład Lecha, jest bardzo dużo rotacji. W kadrze nie ma Tiby.

16:18 – Dziś w ramach „Oko na grę” obserwowany będzie nie kto inny jak Karlo Muhar.

16:30 – W Lechu martwi brak Sykory. Czech od ponad tygodnia trenuje, w tygodniu ćwiczył indywidualnie, ale nadal nie nadaje się nawet na ławkę.

16:31 – Z kolei Cracovia m.in. przez koronawirusa nie dała dziś rady zapełnić ławki. Rywal jest osłabiony.

16:36 – Dziś zmiennicy w Lechu stają przed dużą szansą. To między innymi ważny mecz dla Muhara, Marchwińskiego czy Kacharavy, który pierwszy raz zaczyna od początku.

16:36 – Jak na koniec października pogoda jest dziś wymarzona. Można żałować tych wszystkich obostrzeń, ponieważ w normalnej sytuacji na trybunach byłoby dzisiaj lekko 15 tysięcy ludzi.

16:41 – Bramkarze obu ekip wyszli na rozgrzewce.

16:41 – Na razie na stadionie cisza, nie ma nawet muzyki przez co nie ma też jakiejkolwiek atmosfery meczu.

16:51 – Jedenasty Lech ma już 11 punktów straty do pierwszego Rakowa. Kolejorz ma jednak 2 mecze mniej, nawet gdyby je wygrał traciłby do częstochowian 5 oczek. Jest kogo gonić i co odrabiać.

16:57 – Obie drużyny w komplecie na rozgrzewce.

17:17 – Rozgrzewka zakończona. Za chwilę dla formalności spiker przeczyta składy.

17:22 – Otoczka meczu dziś zupełnie inna niż w czwartek, nawet przedstawicieli mediów jest trochę mniej.

17:28 – Obie ekipy już na murawie. Nie ma dziś hymnu Lecha.

Raport NA ŻYWO z wydarzeń na boisku:

1 – 15 minuta

2 min. – Pierwsza akcja Cracovii, długa piłka za plecy, którą wyłapał Bednarek.
3 min. – Niezła wrzutka Kravetsa. Sprawiła trochę problemów obrońcom.
6 min. – To początek a lechici już zarobili 2 kartki. Muhar otrzymał ją za głupią stratę i równie głupi faul.
10 min. – Na razie wolne tempo meczu.
12 min. – Płaski strzał z dystansu, piłka minęła lewy słupek bramki Bednarka.

16 – 30 minuta

18 min. – Lech szuka rytmu, próbuje grać swoją piłkę, ale brak Tiby już jest widoczny.
19 min. – Większość akcji Lecha idzie lewą flanką na której Kravets w ofensywie jest bardzo niedokładny.
20 min. – Kacharava dobrze opanował piłkę przy linii końcowej, dał radę dograć do Ramireza, który nie dał za to rady oddać strzału.
21 min. – Strzał Skórasia z daleka sparował Niemczycki!
25 min. – Lech zyskuje optyczną przewagę z której nie ma strzałów.
27 min. – Ramirez obija poprzeczkę! Świetny strzał z daleka!
30 min. – 0:1. – Lech grał, Cracovia strzeliła. Zrobił to Van Amersfoort, który uprzedził naszego obrońcę.

31 – 45 minuta

33 min. – Sytuacja Lecha jest bardzo zła, w tabeli teraz wręcz fatalna. 11 punktów straty i 11. miejsce.
37 min. – Lech jest cieniem zespołu z czwartku.
40 min. – Strzał Kravetsa z dystansu sparował bramkarz.
42 min. – Lechitów stać dziś tylko na uderzenia z dystansu. To za mało, Lech gra słabo a po przerwie Cracovia będzie grała jeszcze głębiej.
44 min. – Niewiele brakowało, by Lech stracił kolejnego gola po rożnym w tym sezonie.

46 – 60 minuta

46 min. – Gramy dalej. W przerwie aż 2 zmiany, Lech nie ma nic do stracenia.
48 min. – Niecelny strzał Ramireza z daleka.
53 min. – Kontra Lecha zakończona celnym strzałem Skórasia.
55 min. – Następny strzał z daleka. Po co to?!
60 min. – Nie da się na to patrzeć. Istne bicie w głową mur.

61 – 75 minuta

65 min. – Następny zbędny strzał z daleka. Uparli się na nie dzisiaj.
66 min. – Marchwiński podsumował swój dzisiejszy występ dostaniem kartki za wymuszenie karnego.
70 min. – Nie da się tego oglądać, nie ma co komentować. Lech nic nie gra.
75 min. – Dwa zablokowane strzały przez obronę Cracovii.

76 – 90 minuta

79 min. – Była kontra na 2:0 dla rywala. Uderzenie zablokowane.
81 min. – Następny strzał z daleka, uderzenie Puchacza wybronił Niemczycki. Coraz mniej czasu.
84 min. – Z taką grą ciężko liczyć na 1 marny punkt. Nic się nie klei.
86 min. – 1:1. A jednak. Wrzutka, przypadkowa akcja i równie przypadkowy strzał Awwada trafia do siatki.
88 min. – Lech wciąż atakuje. Może grając taki piach jakoś się uda.
90 min. – Jeszcze 4 minuty.
90+3 min. – Zapowiada się na remis.