Karne z Tottenhamem, Chelsea poza Carabao Cup!

0 12

Po meczu zakończonym 1:1 o awansie do kolejnej rundy Carabao Cup zadecydowały rzuty karne. W swoim debiucie mocną przeprawę miał więc Edouard Mendy, ostatecznie lepsi w jedenastce okazali się gracze Spurs którzy zagrają w kolejnej rundzie Carabao Cup. Decydujący rzut karny przestrzelił Mason Mount, który uderzył jedynie w słupek.

O ile gospodarze do swojej batalii podeszli w eksperymentalnym zestawieniu, to Frank Lampard postawił na jedne ze swoich najmocniejszych ogniw, chociaż Kai Havertz i Tammy Abraham zaczęli zawody na ławce rezerwowych.
W wyjściowym składzie zawody zaczął natomiast Timo Werner, który liczył na swoje premierowe trafienie w Chelsea.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji warte odnotowania były dwie sprawy. Pierwsza dotyczyła tego, że reprezentant Niemiec Timo Werner w 19. minucie wpisał się na listę strzelców, oddając celny strzał sprzed pola karnego. Tym samym na przerwę The Blues mogli schodzić w lepszych nastrojach.

Ciekawostką jest natomiast fakt, że byli starzy dobrzy znajomi, czyli Jose Mourinho i Anglik Frank Lampard wymienili kilka ostrych słów przy linii bocznej w trakcie pierwszej połowy. Szczególnie aktywny był Portugalczyk, ale opiekun gości nie pozostawał mu dłużny.

W drugiej odsłonie widowisko mogło się podobać jeszcze bardziej niż w pierwszej części gry. Swoje sytuacje mieli Callum Hudos-Odoi po stronie gości i Harry Kane po stronie The Spurs. W każdym razie kolejne trafienie miało miejsce dopiero w 83. minucie, gdy gola strzelił Erik Lamela. Tym samym rzuty karne musiały rozstrzygnąć losy rywalizacji.

Konkurs "jedenastek" wygrali zawodnicy Tottenhamu, gdyż swojej próby nie wykorzystał Mason Mount. Jednocześnie to ekipa Mourinho wywalczyła awans do ćwierćfinału.